• Šobrīd

  weather img

  Rīga +21°C Skaidrs, Z vējš, 1.03 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  FOTO: Miljonāre Dina Zuzāne ielaiž savā dārzā Ķīpsalā! Kā tik tur nav…

  Īpašums
  Evija Kalnbērza
  25. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Dina Zuzāne.
  Foto: F64
  Dina Zuzāne.
  Savā plašajā dārzā Ķīpsalā miljonāra Dina Zuzāne bauda spirgtus vasaras rītus un rāmus vakarus. Sešu gadu laikā ar dārznieku palīdzību izveidota zaļā paradīze, kuru izdaiļo latviešu tēlnieku radītas skulptūras.

  Mecenāte Dina Zuzāne, kuras ikdienas pienākumos tagad ietilpst arī Andreja Žagara kultūras fonda aktivitātes, agros vasaras rītos mēdz iziet laukā ar kafijas tasi rokā, pastaigāties pa rūpīgi iekopto zālāju un no akmens plāksnēm veidotu celiņu un klausīties lakstīgalas dziedam. Šādu brīžu dēļ vien bijis vērts pie mājas Rīgā ierīkot lielu angļu dārzu. Te paveras plaša ainava ar visdažādākajiem kokiem, krūmiem, puķēm. «Varu ieslēgt arī skaistu mūziku un vienkārši baudīt mirkli. Tā ir mana brīvības sajūta, tie ir mani lauki,» saka Dina.

  «Man ir svarīgi, lai dārzā visu laiku kaut kas zied. Esmu baudītāja. Un tā tas ir jau no agra pavasara – ar sniega rozēm, krokusiem, sniegpulkstenītēm, narcisēm un tulpēm. Vispirms uzzied baltie ziedu puduri, pēc tam – maigi rozā, bet tagad ir spilgto peoniju ziedēšanas laiks. Mazliet vēlāk būs rozes un citas puķes, kas ziedēs līdz pat vēlam rudenim,» stāsta Zuzāne.

  «Man patīk visi smaržojošie ziedi, un es ar nepacietību gaidu uzziedam jasmīnu krūmu. Kad tas notiks, sākšu gaidīt saldo ķiršu un aprikožu ražu. Katru nedēļu šeit paveras pavisam cits skats. Arī rudenī būs īpašs skaistums – iekrāsosies koku lapas,» par savu paradīzi saka Dina.

  Tagad viņas Ķīpsalas dārzā sāk ziedēt peonijas, rododendri, vēlīnas šķirnes magnolijas un dažādu šķirņu ceriņi – no zaļgani balta līdz tumši violetam. Interesantu akcentu dārzam piešķir sīkas, košas, dzeltenas un oranžas vasaras puķītes.

  Dārzā atvēlēta vieta arī garšaugiem, lai vienmēr var iziet ārā un saplūkt tos. «Gurķus un kartupeļus es nestādīšu,» stingri nosaka Dina.

  Dārza pamats izveidots laikā, kad iegādāta Ķīpsalas māja, tad talkā nākuši profesionāli dārzkopji.

  «Esmu arī šo to pati «sapičkājusi»,» pasmejas dārza saimniece.

  «Daudz darba tika ieguldīts, lai radītu vidi, kas ir tīkama acij arī tiem, kas staigā pa mazajām Ķīpsalas ieliņām un mēdz ielūkoties manā dārzā. Agrāk šeit bija laukums ar būvgružiem,» teic viņa.

  Dārzā izvietota liela daļa Dinas mākslas kolekcijas – latviešu autoru skulptūras. Ir gan mūsdienu autoru darbi, gan latviešu vecmeistaru šedevri. «Skulptūras dārzam piešķir pavisam citu noskaņu un jēgu. Katrai ir savs unikāls stāsts. Kāda iegādāta izsolē, cita – no paša autora. Bieži gribas vienkārši pieiet klāt un pieskarties, jo katra tā izstaro savu īpašo enerģiju,» saka Dina. Kādreiz šajā dārzā bijis vēl vairāk mākslas darbu, bet daļu no kolekcijas pēc laulības šķiršanas līdzi paņēmis Dinas bijušais vīrs Jānis Zuzāns. Tāda bijusi abu vienošanās.

  «Savs šarms un aura ir arī vecajām ābelēm, kas šeit palikušas no agrākiem laikiem kā cieņas apliecinājums iepriekšējiem saimniekiem. Šurp atvesti jau lieli koki no Holandes un Vācijas, tie dažu gadu laikā ieaugušies, un tagad rada sena dārza iespaidu,» atklāj saimniece. «Vasarā šeit zaļo Itālijas olīvkoki, bet ziemā tos vedu uz Bulduru dārzkopības vidusskolu, kur tos apčubina un uztur piemērotā klimatā,» stāsta Dina un atklāj – vairāki īpaši veidoti krūmi ir domāti mazbērniem, lai viņi varētu tajos paslēpties gluži kā mājiņās.

  Vakaros dārzs tiek izgaismots, tajā ir izvietoti skaļruņi, un katrā dārza stūrī var dzirdēt mūziku.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+