FOTO: Jelgavā koka mākslas darbos atdzīvojas pasaku tēli

Māksla
Santa.lv
Santa.lv
17. septembris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
No 12. septembra Jelgavā, Pasta salā norisinās koka skulptūru festivāls Otrā elpa, kura laikā pieci tēlnieki no Latvijas vērienīgos mākslas darbos iedzīvinās dažādus pasaku tēlus. Savukārt, jau rīt, 18. septembrī no pulksten 11, ikviens interesents aicināts vērot skulptūru tapšanas procesu klātienē, apmeklējot pasākumu Mežs ienāk Jelgavā.

Koka skulptūru festivāls Otrā elpa Jelgavā notiek Meža dienas 2020 ietvaros un sadarbībā ar LLU Meža fakultāti rīkojot pasākumu Mežs ienāk Jelgavā, kas interesentus gaidīs jau 18. septembrī no pulksten 11, Jelgavā, Pasta salā. Jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti klātienē vērot skulptūru tapšanas procesu.

No 12. septembra pieci koktēlnieki no Latvijas – Agnese Rudzīte-Kirillova, Donāts Mockus, Māris Gailis, Gundars Kozlovskis un Zigmunds Bielis Pasta salā uzsākuši darbu pie koka skulptūru izveides. Mākslas darbos attēlojot dažādus atpazīstamus un iemīļotus pasaku tēlus. Noslēdzoties koka skulptūru festivālam Otrā Elpa tēlniecības darbi tiks izvietoti Pasta salas tālajā galā, papildinot tur jau esošās skulptūras un bērnu rotaļu laukumu.

Māris Gailis kokā iecerējis iedzīvināt visiem tik zināmo latviešu tautasdziesmu Kur tad tu nu biji, āzīti manu, Zigmunds Bielis skulptūrā izstāstīs pasaku Odi un zirgs, lapsu un vilku apņēmies radīt Gundars Kozlovskis, bet koka runci ar trīs dālderiem – Agnese Rudzīte-Kirillova, savukārt tēlnieks Donāts Mockus atveidos pasaku Egle, zalkšu karaliene.

Lai paplašinātu profesionālās mākslas ekspozīcijas telpu ar jauniem oriģināldarbiem, 2011. gadā Jelgavā tika rīkots pirmais Starptautiskais tēlniecības festivāls Otrā elpa. Katru gadu izvēloties citus pieejamos resursus, tos transformē lielformāta vides skulptūrās.

Par izejmateriālu tikuši izraudzīti rūpnieciskie metāla atgriezumi un metāllūžņi, kuri, ar profesionālu tēlnieku palīdzību, iegūst otro dzīvi. 2012. gadā festivālā Otrā elpa, par veidošanas materiālu tika izvēlēts koks. No tā kopumā tika izveidotas 22 skulptūras un izvietotas dažādās Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādēs un pilsētvidē.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+