• Dzelzceļa stacija Zemgalē, kurā ierīkota baznīca — ēka tika nopirkta par 500 latiem

  Nekustamais īpašums
  Gita Vīksne
  7. septembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS, FACEBOOK, INSTAGRAM
  Iegādāties un atjaunot senas dzelzceļa stacijas Latvijā kļūst tikpat populāri, kā saimniekot senās muižās. Izrādās, ikviens var kļūt par kādas stacijas saimnieku un dot tai otro dzīvību.

  «Zemgale ir apdzīvota vieta Daugavpils novadā, pateicoties kurai savu nosaukumu ieguvusi gan dzelzceļa stacija, gan mūsu izveidotā baznīca,» PDz atklāj Zemgales Romas katoļu baznīcas priesteris Vjačeslavs Rosļaks.

  «Ideja pārbūvēt dzelzceļa staciju par baznīcu dzima priesteriem, jo šī ēka atradās daudz labākā vietā, nekā mūsu kādreizējais lūgšanas nams. 2002. gadā mūsu baznīca nopirka stacijas ēku no Latvijas dzelzceļa par 500 latiem. Tā bija pamesta, taču ēkas arhitektūra perfekti atbilda baznīcas vajadzībām – tai bija kupols, kas nav mainīts, vien papildināts ar krustu.

  Ēka gan bija ļoti nolaista – virs kupola nebija jumta un iekšā tecēja ūdens, nebija logu un durvju.

  Tas bija ēkas skelets, kura atjaunošanai baznīca veltīja trīs gadus. Stacijas telpas tika izremontētas, papildinātas ar altāriem, soliem un biktskrēsliem, taču viss pārējais tika saglabāts tā, kā bija iepriekš. Baznīca darbojas kopš 2006. gada. Katru svētdienu notiek svētā mise, dažreiz arī kristības.

  Ja atbrauc tūristi, kas vēlas apskatīties baznīcu no iekšpuses, jāsazinās ar cilvēku, kas dzīvo netālu no baznīcas, un durvis tiks atvērtas,» stāsta priesteris.

  «Cik man zināms, esam vienīgā baznīca Latvijā, kas iekārtota dzelzceļa stacijā. Vēl pirms gada baznīcai garām regulāri kursēja vilciens Daugavpils–Viļņa. Man deviņos no rīta bija dievkalpojums, kura laikā dzirdēju kā skaļi dunēdams aiztraucas vilciens,» atminas viņš.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē