Pēc ārkārtējās situācijas varēs brīvi rīkot tūrisma braucienus uz Covid-19 mazāk skartajām valstīm

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
9. jūnijs, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Pēc ārkārtējās situācijas varēs brīvi rīkot tūrisma braucienus uz Covid-19 mazāk skartajām valstīm, informē Ekonomikas ministrijā (EM).

Otrdien Ministru kabinets apstiprināja noteikumus Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas nosaka arī vispārīgus darbības nosacījumus turpmāk uzņēmumos, izstāžu un gadatirgu organizēšanai un tūrismam un ceļošanai, kā arī prasības pasažieru pārvadājumu pakalpojumiem, pašpārvadājumu pakalpojumu sniegšanai un izmantošanai, t.sk. tūrisma braucienu organizēšanai.

No noteikumiem izriet, ka visos uzņēmumos arī turpmāk būs jāievēro divu metru distancēšanās, higiēnas prasības un personu veselības stāvokļa uzraudzība.

No jaunā regulējuma izriet, ka privātus un tūroperatoru rīkotus tūrisma braucienus turpmāk brīvi varēs organizēt uz valstīm, kur ir zema Covid-19 izplatība, vienlaikus ievērojot visas drošības prasības.

Noteikumos paredzēts, ka starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu neveiks, kā arī ir aizliegta personu un transportlīdzekļu kustība caur Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām no/uz Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā publicētajām valstīm, kurās ir reģistrēta tāda Covid-19 infekcijas izplatība, kas var radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu.

Jaunajā regulējumā iekļautas arī ar vietējo un ienākošā tūrisma darbības organizēšanu saistītās normas, kas attiecināmas uz pasākumu organizēšanu, izklaides, atpūtas un kultūras jomām, kā arī sabiedriskajai ēdināšanai noteiktās prasības, nosakot to pakāpenisko atvieglojumu grafiku.

Noteikumos iekļautas arī normas darbinieku piesaistei no valstīm, uz kurām attiecas īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi. EM skaidroja, ka šis regulējums attiecas uz darbiniekiem, kuru ierašanās Latvijā nepieciešama Latvijas komersantu saistību izpildei, un kuriem netiek piemērota prasība par pašizolāciju darba pienākumu veikšanas laikā, ja personai nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes.

EM piebilda, ka līdz ar ārkārtējās situācijas beigām spēku zaudē Ministru kabineta rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu un tajā ietvertie ierobežojumi.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+