• Šobrīd

  weather img

  Rīga +12°C Skaidrs, Z vējš, 1.03 m/s

  Pēc ārkārtējās situācijas varēs brīvi rīkot tūrisma braucienus uz Covid-19 mazāk skartajām valstīm

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  9. jūnijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Pēc ārkārtējās situācijas varēs brīvi rīkot tūrisma braucienus uz Covid-19 mazāk skartajām valstīm, informē Ekonomikas ministrijā (EM).

  Otrdien Ministru kabinets apstiprināja noteikumus Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas nosaka arī vispārīgus darbības nosacījumus turpmāk uzņēmumos, izstāžu un gadatirgu organizēšanai un tūrismam un ceļošanai, kā arī prasības pasažieru pārvadājumu pakalpojumiem, pašpārvadājumu pakalpojumu sniegšanai un izmantošanai, t.sk. tūrisma braucienu organizēšanai.

  No noteikumiem izriet, ka visos uzņēmumos arī turpmāk būs jāievēro divu metru distancēšanās, higiēnas prasības un personu veselības stāvokļa uzraudzība.

  No jaunā regulējuma izriet, ka privātus un tūroperatoru rīkotus tūrisma braucienus turpmāk brīvi varēs organizēt uz valstīm, kur ir zema Covid-19 izplatība, vienlaikus ievērojot visas drošības prasības.

  Noteikumos paredzēts, ka starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu neveiks, kā arī ir aizliegta personu un transportlīdzekļu kustība caur Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām no/uz Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā publicētajām valstīm, kurās ir reģistrēta tāda Covid-19 infekcijas izplatība, kas var radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu.

  Jaunajā regulējumā iekļautas arī ar vietējo un ienākošā tūrisma darbības organizēšanu saistītās normas, kas attiecināmas uz pasākumu organizēšanu, izklaides, atpūtas un kultūras jomām, kā arī sabiedriskajai ēdināšanai noteiktās prasības, nosakot to pakāpenisko atvieglojumu grafiku.

  Noteikumos iekļautas arī normas darbinieku piesaistei no valstīm, uz kurām attiecas īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi. EM skaidroja, ka šis regulējums attiecas uz darbiniekiem, kuru ierašanās Latvijā nepieciešama Latvijas komersantu saistību izpildei, un kuriem netiek piemērota prasība par pašizolāciju darba pienākumu veikšanas laikā, ja personai nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes.

  EM piebilda, ka līdz ar ārkārtējās situācijas beigām spēku zaudē Ministru kabineta rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu un tajā ietvertie ierobežojumi.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē