Pārgājienā aicina iepazīt ikdienā grūti pieejamo Krustkalnu dabas rezervātu

Ceļojumi
Santa.lv
Santa.lv
30. aprīlis, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Latvijas Dabas aizsardzības pārvalde aicina 5. maijā pārgājienā iepazīt Krustkalnu dabas rezervātu un izbaudīt pavasari šajā dabas teritorijā, kas apmeklētājiem ikdienā nav tik vienkārši pieejams.

Krustkalnu dabas rezervāts ir īpaši aizsargājamā dabas teritorija. Tā izveidota 1977. gadā, lai saglabātu šeit izveidojušos īpatnējos dabas kompleksus, ko veido Madonas-Trepes vaļņa reljefs. Te augstas pauguru virsotnes mijas ar dziļām ieplakām, kurās izveidojušies nelieli ezeri un purviņi, kā arī daudzi avoti. Šādos apstākļos teritorijā ir izveidojusies bagāta augu un dzīvnieku valsts.

Dabas rezervāta apmeklējums ir atļauts tikai Pārvaldes darbinieka pavadībā laika periodā no 1. maija līdz 31. oktobrim.  

Pārgājiens norisināsies Krākas avota dabas takā, kas divu kilometru garumā ved  pa meža ceļu un ļauj iepazīt dažādus meža un pļavu biotopus, kā arī  pašus Krākas avotus.  Izzinošā pārgājienā  varēs vērot pavasara norises dabā, uzzināt par dabas rezervāta aizsardzību un apsaimniekošanu.

 “Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku pavadībā 5.maijā paredzēti vismaz divi pārgājieni – plkst.11.00. un  plkst.14.00.  Vienā grupā dalībnieku skaits nav vairāk kā 15 cilvēku.  Ja interese būs lielāka, veidosim papildu grupas,” stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra Rāzna vadītāja Regīna Indriķe.

Pārvalde aicina pārgājienam pieteikties savlaicīgi, ne vēlāk  kā  līdz 3. maijam, zvanot uz tālruni 29139677 vai sūtot e-pastu regina.indrike@daba.gov.lv.

Tikšanās: 5. maijā plkst. 11.00 un plkst. 14.00  stāvlaukumā pie Krustkalnu dabas rezervāta apmeklētāju centra, nokļūšanu skatīties šeit.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+