Lietuva atceļ pašizolācijas prasības ceļotājiem no 24 valstīm

Aktuāli
Līga Stirna
Līga Stirna
1. jūnijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Atvieglojot ierobežojumus, Lietuvas valdība ir atcēlusi pašizolācijas prasības 24 valstu ceļotājiem, nepieprasot 14 dienu karantīnu pēc ierašanās Lietuvā.

Kā zināms, 15. maijā tika atcelti ieceļošanas ierobežojumi Baltijas valstu starpā.

“Šis lēmums, saukts par Baltijas burbuli, ir izrādījies veiksmīgs un nav atstājis negatīvu iespaidu uz infekcijas izplatību šajās valstīs. Tagad Lietuva atver robežas biznesa un atpūtas ceļojumiem citu valstu iedzīvotājiem, kuras Lietuvas valdība atzinusi par epidemioloģiski drošām,” saka Lietuvas tūrisma attīstības aģentūras vadītājs Daļus Morkvens.

Ierobežojumi tagad vairs neattiecas uz Eiropas ekonomiskās zonas, Šveices un Apvienotās Karalistes pilsoņiem un iedzīvotājiem, ja šo valstu kumulatīvais saslimšanas rādītājs pēdējo 14 dienu laikā nepārsniedz 15 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem.

Drošo valstu sarakstā šobrīd ir iekļautas Vācija, Polija, Francija, Itālija, Somija, Norvēģija, Dānija, Austrija, Bulgārija, Horvātija, Kipra, Čehija, Igaunija, Grieķija, Ungārija, Islande, Latvija, Lihtenšteina, Luksemburga, Nīderlande, Rumānija, Slovākija, Slovēnija un Šveice.

Ceļotājiem no valstīm, kurās šis rādītājs ir augstāks par 15, bet zemāks par 25, ierodoties Lietuvā, joprojām būs prasība 14 dienas aizvadīt pašizolācijā. Šobrīd šī prasība attiektos uz Īriju, Maltu un Spāniju.

Ieceļošana Lietuvā ir aizliegta no Beļģijas, Zviedrijas, Portugāles un Lielbritānijas, kurās saslimšanas rādītāji pārsniedz 25 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem.

Uz 1. jūniju Lietuvā Covid-19 inficēto skaits ir 1678 cilvēki, miruši 70.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+