Kurp šogad? 5 īpaši ceļojumu galamērķi 2020. gadam

Ceļojumi
Līga Stirna
Līga Stirna
30. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Jauns gads nozīmē arī jaunus ceļojumu plānus! Ikvienā valstī un pilsētā var atrast ko aizraujošu, kārdinošu un neparastu, īpaši, ja šajā pilsētā ir gaidāms kāds liels, nozīmīgs notikums vai tiek svinētas jubilejas, un 2020. gadā tādas ir vairākas – mums gan tuvākas, gan tālākas.

Specializētais portāls Lonely Planet iesaka dažus šādus galamērķus.

Zalcburga, Austrija

Šo Austrijas pilsētu Lonely Planet nosauc par pilsētu numur viens, ko vajadzētu apciemot. Mocarta un sāls pilsēta, kura pilnībā atbilst teicienam – ja tas ir baroks, neko neremontē! Protams, tas nenozīmē nevērīgu attieksmi pret ēkām, taču Zalcburgas vecpilsēta pie Zalcahas upes, piespiedusies kalniem, izskatās tieši tāpat, kā Mocarta laikā pirms 250 gadiem ar manikirētiem parciņiem un teju no visām pusēm plūstošām mūzikas skaņām (jā, tā ir ausauce uz leģendāro filmu!).

Tajā pašā laikā Zalcburga nebūt nav ar naftalīna smaciņu apdvesta pilsēta – modernās mākslas muzejs pašā pilsētas centrā, festivāli un dažādi pasākumi aktīvi uzlabo pilsētas ritmu un asinsriti!

Vašingtona, ASV

Muzeji, politika un vēsture. Šogad Vašingtonā atzīmēs 19. pielikuma simtgadi – šis likums garantēja balsstiesības vēlēšanās sievietēm! Šim notikumam veltītas plašas izstādes būs lielākajos pilsētas muzejos, Nacionālajā Amerikas vēstures muzejā un Nacionālajā Sieviešu mākslas muzejā.

2020. gadā Ameriku gaida prezidenta vēlēšanas un pilsētā ar Kapitoliju arī šis notikums varētu būt īpaši vērienīgs un dinamisks!

Viens no Vašingtonas jaunākajiem attīstības virzieniem ir uz zaļo pusi – pilsētā atjaunotas krastmalas, iestādīti simtiem koku, izveidota īpaša peldošo mitrāju sistēma. Vašingtona kļūst zaļāka un ziedošāka!

Kaira, Ēģipte

Jā, tās nemainīgi ir tūkstošgadīgās piramīdas un Sfinksa. Bet – 2020. gadā tiek atvērts Lielais Ēģiptes muzejs jeb GEM, kas ir absolūts, kā saka, must see! Visa iespaidīgā ekspozīcija (un ēģiptiešiem ir, ko parādīt!) būs veltīta tikai vienai no lielākajām un senākajām civilizācijām pasaulē.

Tos, kuri atpūšas kūrortos pie Sarkanās jūras un vēlas iekļaut piramīdas savu brīvdienu plānos, iepriecinās ziņa, ka drīzumā Gizā tiks atvērta jaunā Sphinx Airport lidosta, kas apkalpos iekšzemes reisus.

Galveja, Īrija

Zaļās salas, iespējams, bohēmiskākā pilsēta Galveja nākamgad apmeklējama vēl viena iemesla dēļ – tā ir 2020. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta!

Mākslas performances, ielu pasākumi, pasaules klases mūziķi un koncerti, teātra un dejas priekšnesumi kopā ar tik īrisko un priecīgo krogu kultūru sola gan kulturālu atpūtu, gan hedonisku izklaidi.

Bonna, Vācija

Kādreizējā Rietumvācijas galvaspilsēta pēc statusa zaudēšanas 1990. gadā, kad atdeva šo godu jaunajai apvienotās Vācijas galvaspilsētai Berlīnei, iegrima aizmirstībā. 2020. gadā tā ir gatava atkal pievērst sev visas pasaules uzmanību.

Ludviga van Bēthovena piemineklis Bonnā
Ludviga van Bēthovena piemineklis Bonnā

Iemesls – dižā vācu komponista Ludviga van Bēthovena 250. jubileja. Visa gada garumā slaveni orķestri, solisti un diriģenti atskaņos izcilā klasiķa skaņdarbus, Bonnas operā uzvesta vienīgā Bēthovena opera Fidelio.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+