• Aicina apmeklēt vēsturiskos dārzus Latvijā un Lietuvā!

  Izklaide
  Santa.lv
  Santa.lv
  12. augusts, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Rundāles pils parks
  Foto: Shutterstock
  Rundāles pils parks
  Vairāk nekā 50 vēsturiskie dārzi Latvijā un Lietuvā vēruši durvis apmeklētājiem, vasaras mēnešos ļaujot baudīt rožu, peoniju, dāliju un dažādu dekoratīvo augu skaistumu, daiļdārzniekiem un audzētājiem sniedzot praktiskus padomus kopšanā. Arī augļu dārzu saimnieki praktizē apmeklētāju uzņemšanu, ko apvieno ar konsultācijām audzēšanā, augļu un stādu pārdošanu.

  Noslēdzies Latvijas un Lietuvas lauku tūrisma organizāciju un dārzkopības speciālistiem kopīgi īstenots divu gadu projekts — Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas pārrobežu projekts _Tradicionālo augļu, dārzeņu un dekoratīvo augu šķirņu atjaunošana. Vēsturisko dārzu tūrisms_ (Heritage Gardens, LLI-181), kā rezultātā tapis jauns lauku tūrisma piedāvājums – vēsturisko dārzu tūrisms.

  Šajos maršrutos var apmeklēt dažādus vēsturiskos dārzus – gan muižas dārzus, kur viesoties ābeļu vai rožu ziedēšanas laikā, gan augļudārzus, kur nogaršot un iegādāties visgardākos ābolus un noklausīties stāstus par dārza tapšanas vēsturi un vērtīgus padomus par dārzu kopšanu.

   

  Muižu saimnieki, kas atjauno vēsturiskās muižas, ierīko atbilstošus dārzus un parkus, lai veidotu muižas vidi ne tikai telpu interjerā un ēku arhitektūrā, bet kopējā muižas ansamblī.


  Aicinot apmeklēt vēsturiskos dārzus Latvijā un Lietuvā, Lauku ceļotāja mājas lapā izveidota īpaša, dārziem veltīta sadaļa Vēsturiskie dārzi tūrismā, kur atrodama informācija par vēsturiskajiem dārziem Kurzemē, Zemgalē un Latgalē, kā arī Lietuvā, interesanti fakti par dārzkopības vēsturi, kā arī 7 maršruti pa dārziem, kas noderēs ceļojumu idejām dārzu sezonas laikā.

  Ceļojums vēsturiskajos un mūsdienu dārzos

  Vēsturiskie dārzi apvienoti septiņos tūrisma maršrutos, kas apmeklētājus ved pa Latvijas un Lietuvas dārziem. Šie vairāku dienu  un dažāda garuma maršruti veicami ar automašīnu, atsevišķi posmi piemēroti velobraukšanai. Maršrutos iekļauti gan vēsturiskie dārzi, gan ar dārzkopības tēmu saistītas apskates vietas pa ceļam, tāpat arī vietas, ko iesakām nakšņošanai.

  Kartē iekļauti 109 apmeklētājiem atvērti dārzi, tai skaitā atzīmēti 53 vēsturiski dārzi, kuros izceltas šo dārzu vērtības, botāniskie dārzi un augu kolekcijas, kur var iepazīt dārzkopības tradīcijas un vēsturi, un kur apskatāmas tradicionāli audzētas augļu, dārzeņu, garšaugu, dekoratīvu koku, krūmu un ziedu šķirnes Latvijā (Zemgalē, Kurzemē un Latgalē) un Lietuvā (Aukštaitijā, Žemaitijā).

  Maršrutos iekļauti vairāki daiļdārzi, kur smelties idejas sava dārza dizainam, kā arī saimniecības, kas nodarbojas ar ogu un augļu pārstrādi. 

  Kā norāda dārzu īpašnieki, interese par vēsturisko un arī mūsdienu dārzu apmeklējumu aug, it sevišķi tas novērojams kādas konkrētas augu grupas ziedēšanas, kā arī ražas novākšanas laikā, kad apmeklētāji ierodas, lai iegādātos lauku labumus, degustētu produkciju un piedalītos gatavošanas meistarklasēs. Saimnieki norāda, ka galvenās apmeklētāju grupas ir ģimenes ar bērniem, ekskursiju grupas, tai skaitā
  senioru, kā arī individuālie ceļotāji.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+