• Šobrīd

  weather img

  Rīga +1°C Mākoņains, ZR vējš, 2.57 m/s

  Bērziņš par attiecībām ar Ilzi Grasi-Ķibildi: Tas viss sākās nevainīgi

  Attiecības
  Marta Kalniņa
  16. aprīlis, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64
  Gadu pēc TV žurnālista Mārtiņa Ķibilda nāves viņa sieva uzsāka attiecības ar bijušo Stenders īpašnieku. Žurnāla Santa jaunākajā numurā uzņēmējs atklāj, kā notikusi abu satikšanās.

  Uzsākuši kopdzīvi

  Pirms dažiem mēnešiem tapa zināms, ka uzņēmējam Jānim Bērziņam izveidojušās nopietnas attiecības ar pāragri aizsaulē aizgājušā TV žurnālista Mārtiņa Ķibilda sievu auto kompānijas Moller Baltic Import direktori Ilzi Grasi-Ķibildi.

  Jānis un Ilze kopā sagaidīja jauno gadu, un uzņēmējs neslēpa – aizsākusies cieša draudzība, un abi cer, ka turpmāk viņiem būs kopējs dzīves ceļš. Žurnāla Santa jaunākajā numurā Bērziņš atklāj, kā aizsācies viņa un Ilzes stāsts.

  «Tas viss sākās nevainīgi. Rīga jau maza, satikāmies caur draugu draugiem. Tajā brīdī ierobežojumi vēl nebija tik strikti. Sākās sarakste, turp, šurp, atpakaļ, kādā brīdī vēl satikāmies, tā lēnam, lēnām, un tagad mēs jau dzīvojam kopā,» saka Jānis.

  Viņš atzīst, ka liela nozīme ir kopējām interesēm, un tādas viņiem ar Ilzi ir.

  To, ka pēc vīra aiziešanas ir gatava ielaist savā dzīvē citu cilvēku, Ilze atzina jau pagājušajā rudenī. Gadu pēc Mārtiņa nāves Ilze žurnālam IEVA sacīja – viņa negrib iestrēgt sērās un dusmoties uz likteni.

  «Man nav, ko vainot. Tādēļ jāmēģina darīt to, kas palīdz izdzīvot tā, lai man būtu laimīga dzīve nākotnē. To gribētu mans vīrs – lai mūsu bērni neaizmirst viņu, bet arī lai nemirstam līdz ar viņu.»

  «Viņš akceptētu manas nākamās attiecības un mūsu tālāko dzīvi. Tā ir filozofija, ar kuru cenšos dzīvot, lai nesajuktu prātā,» toreiz pauda viņa.

  Meklējis cilvēku, ar kuru dalīties

  Ilze vīru zaudēja pēkšņi. 2019. gada oktobrī pāris bija devies ceļojumā uz Amsterdamu, un viesnīcā apstājās Mārtiņa Ķibilda sirds. Viņam bija tikai 46 gadi. Pēc Mārtiņa nāves Ilze atzina – pārdzīvot zaudējuma sāpes palīdzējis darbs un tuvi cilvēki. Par tādu kļuva arī Jānis, kurš bija gatavs ielaist savā dzīvē jaunu mīlestību.

  Pērn maijā viņš žurnālam IEVA atklāja, ka ir no attiecībām brīvs vīrietis.

  «Šobrīd man blakus nav sievietes. Mēs esam pašķīrušies. Vairāk neko daudz nepastāstīšu. Bet, ja ejam pagātnē, tas laiks bija fantastisks, burvīgs, krāsains. Septiņi gadi kopā. (..) Mums bija gadu atšķirība. Un nedaudz atšķīrās konkrētā brīža dzīves mērķi,» tolaik par savu bijušo draudzeni sacīja uzņēmējs, taču uzsvēra – būt attiecībās viņam ir svarīgi.

  «Jā, man ir svarīgi, jo ļoti gribas ar kādu dalīties. Man vajag cilvēku blakus. Gribu dalīties un atbalstīt viņu, gribu, lai viņa atbalsta mani un lai ir, ar ko parunāties,» pauda Bērziņš.

  Tagad sarunā žurnālam Santa viņš saka – mērķtiecīgi meklējis savu īsto cilvēku.

  «Ko tur liegties – ir tāds tinderis, un esmu šo lielisko lietotni izmantojis.

  Man tā nebija izklaide, vairāk mērķtiecīga vēlme atrast otru cilvēku. Sanāca citādi – to jau nekad nezinām, ko dzīve mums sagatavojusi,» teic Bērziņš.  

  Pirms gada vaicāts, kādai jābūt sievietei viņam blakus, uzņēmējs atbildēja: «Ja meklē māju vai mašīnu, tad tev vajag noformulēt, ko vēlies. Ja meklē sievieti, ir grūti iepriekš pateikt – kādu. Man ir tāda piecu staru teorija par piecām svarīgajām vērtībām: mīlestība, sekss, kopīgi hobiji, kopīgi draugi un mērķi. Mana vēlme ir satikt cilvēku, ar kuru iespējami perfektāk sakrīt šīs vērtības.» Liktenis viņam šo dāvanu sagādāja.

  Katram sava laulību pieredze

  Gan Ilzei, gan Jānim aiz muguras jau ir laulību pieredze. Ilze ar Mārtiņu Ķibildu apprecējās 31 gada vecumā, aizvadīja laulībā septiņus laimīgus gadus un laida pasaulē divas atvases. Jānim nopietnas attiecības izveidojās agrā jaunībā, un kopā ar sievu Zani viņš izveidoja gan ziepju fabriku, gan šokolādes biznesu. Laulībā abi nodzīvoja 17 gadus un laida pasaulē divus dēlus. Taču tālāk gāja šķirtus ceļus.

  Tagad, atskatoties uz ģimenes dzīvi, Jānis saka: «Mēs ar Zani agri apprecējāmies, man izpalika izdauzīšanās periods, kurā ir daudz dažādu attiecību. Tam periodam arī ir jābūt. Tu nedrīksti pabeigt skolu, sākt strādāt, uzreiz arī apprecēties un sākt ucināt bērnus, jo tev visu laiku galvā ir jautājums – bāc, vai tiešām šis cilvēks ir īstais man un vai tiešām tagad tikai tas viens cilvēks uz visu mūžu? (..) Tāpēc vajag to liderīgo dzīvesveidu pamēģināt.»

  Intervijā žurnālam Santa Jānis daudz runā par gūtajām mācībām un to, kā apzināts darbs ar sevi palīdzējis atvērties pilnvērtīgām attiecībām.

  «Mīlestība nav īpašības, tas ir darbības vārds, un cilvēki to bieži jauc.

  Darbības vārds nozīmē to, ka tev jāpieliek enerģija, lai mīlestība un attiecības būtu, lai tu justos komfortā ar sevi un otru un otrs justos komfortā ar tevi. Bieži vien sākums ir rožains un skaists, bet, kad emocijas aiziet otrā plānā, tad, lai viss turpinātos, ir jāpieliek enerģija,» sapratis viņš. Uzņēmējs atzīst, ka ar šodienas prātu un pieredzi attiecības veido pavisam citādi.

  «Noteikti krietni vieglāk nekā agrāk, jo daudzas lietas ir izzinātas, pieredzētas. Mani interesē, kā veidot attiecības un tās uzlabot. Es klausos un lasu grāmatas par to, kā domā sievietes un kā domā vīrieši, kā atrast saskarsmes punktus. Man tiešām tas liekas svētīgs darbs,» teic viņš.

  «Man gribas nodzīvot attiecībās ar mīļoto cilvēku pēc iespējas vieglāku un krāsaināku dzīvi. Krāsas ir ļoti svarīgas. Kad ir piecdesmit, tu beidzot sāc saprast to, ko teica vecvecāki, kad tev bija trīsdesmit: tā dzīve gan ir īsa, tik ātri paiet. Tāpēc svarīgi, lai attiecības ir kvalitatīvas un pozitīvas.» Interviju ar Jāni Bērziņu par pārmaiņām karjerā un privātajā dzīvē atradīsiet žurnāla Santa aprīļa numurā.   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+