• Šobrīd

  weather img

  Rīga +22°C Skaidrs, Z vējš, 0 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Ausmas Ziedones-Kantānes dzīves pēdējās nedēļas bija ļoti smagas

  In memoriam
  Marta Kalniņa
  30. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ausma Ziedone-Kantāne.
  Foto: F64
  Ausma Ziedone-Kantāne.
  Pagājušās svētdienas rīts atnesa skumju ziņu – šo pasauli pametusi aktrise, bijusī politiķe un izcilā dzejnieka Imanta Ziedoņa dzīvesbiedre Ausma Ziedone-Kantāne.

  Beidzamajās nedēļās kuluāros jau bija izskanējušās runas, ka slimība pēkšņi un nežēlīgi skārusi aktrisi Ausmu Ziedoni-Kantāni. Sākumā tās šķita teju neticamas – viņa taču vienmēr bija tik lieliskā formā! Nezinātājs pat nepateiktu, ka aktrise novembrī nosvinēja 80. dzīves jubileju. Turklāt vēl nupat pavasarī viņa sniedza intervijas, domāja par Ziedoņa 90. jubilejai veltītajām aktivitātēm.Ziedoņa muzejs šīs vasaras sezonu sāka ar aicinājumu līdzdarboties grāmatas tapšanā par dzejnieku Imantu Ziedoni.

  Dzejnieka tuvs draugs publicists Ēriks Hānbergs, veidojot grāmatu, materiālus meklējis bibliotēkā, taujājis daudziem, kuri tikušies ar Ziedoni, lai padomā amizantus atgadījumus, kuri sanākuši saistībā ar dzejnieku. Protams, plānojis runāt arī ar dzejnieka sievu Ausmu. «Pirms pāris mēnešiem sazinājos ar Ausmu. Viņa bija atsaucīga, priecīga, ka tāda grāmata taps, jo līdz šim tādā skatījumā par Imantu vēl nekas vienkopus nav izdots. Ausma solīja, ka noteikti tiksimies, viņa parādīšot vairākas vēstules, dokumentus. Norunājām, ka sazināsimies. Bet nu noticis tas, kas noticis. Nesatikāmies,» tā Hānbergs.

  TV žurnālists Arnis Krauze sociālajos tīklos vēsta, ka

  liktenīgs Ausmas veselībai bijis tieši 3. maijs – viņas vīra dzejnieka Imanta Ziedoņa dzimšanas diena.

  Cīņa par Ausmas dzīvību slimnīcā ilgusi vairākas nedēļas. Arī Hānbergs zina teikt – situācija bijusi ļoti bēdīga, teātra ļaudis un fonda «Viegli» cilvēki prātojuši, kā palīdzēt Ausmai, kā nodrošināt aktrisei vislabāko aprūpi.

  Izsakām visdziļāko līdzjūtību Ausmas Ziedones-Kantānes tuviniekiem, draugiem, kolēģiem un talanta cienītājiem.

  Vairāk par aktrises dzīves pēdējo cēlienu lasiet žurnālā «Privātā Dzīve».

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+