• Šobrīd

  weather img

  Rīga +8°C Daļēji apmācies, DR vējš, 4.63 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Alex mīļotā gadu pēc mūziķa nāves: Es nevienu vēl nelaižu sev klāt

  Mūziķi
  Evija Kalnbērza
  16. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Alex un Agita Grīnberga.
  Foto: F64
  Alex un Agita Grīnberga.
  Jau gadu viņa nav šajā pasaulē, bet «Opus Pro» solista Alex balss ir nemirstīga. Tāpat kā viņa mīlestība, kuru sirdī glabā rokera mīļotā sieviete. Piektdien izskanēs viņa piemiņai veltītais koncerts «Zvaigznes ceļš».

  «Tagad vairs nav tik smagi, man ir gaišas, mīļas atmiņas par laiku, ko veltījām viens otram,» uzņemot žurnālu «Privātā Dzīve» dzīvoklī, kur šķiet – vēl nupat skanējusi Alex balss, saka mirušā mūziķa draudzene, ziedu salona «Ortija» saimniece Agita Grīnberga.

  «Šajā dzīvokli, kur bijām kopā ar viņu pēdējos piecus dzīves gadus, tagad esmu šo to pārkārtojusi, no daudzām lietām atbrīvojusies. Taču viena atvilktne ar Aleksīša lietām man ir: mikrofons, bungu vālītes, Gunāra Meijera dāvinātais hokeja krekls ar uzrakstu «Alex»… Dzīvoju viena, un, iespējams, tā arī dzīvošu turpmāk. Tāpēc plānoju izremontēt visu tā, lai man šeit būtu ērti, mierīgi un mājīgi,» saka Agita.

  «Vēl pirms gada nespēju klausīties neko no tā, negribēju redzēt žurnālos viņa fotogrāfijas, jo tad bija tikai asaras… Pats sākums pēc Alex aiziešanas bija ļoti grūts. Tiklīdz paliku viena, tā domas aizgāja tikai vienā virzienā. Joprojām ir brīži, kad man negribas nekur braukt, gribas pabūt vienatnē, jo tādos mirkļos citu smiekli un problēmas tevi var vienkārši kaitināt. Tagad ļoti izvērtēju, ar ko tiekos un cik produktīvs man ir šis laiks,» saka Agita.

  «Kad pats smagākais posms bija pāri, laukā izlīda arī dažādas veselības likstas,» neslēpj viņa.

  Pēc mīļotā vīrieša nāves Agita sastapusies ar veģetatīvo distoniju. Tas licis vairāk domāt par sevi, biežāk palutināt savu ķermeni un garu. «Tagad daudz staigāju kājām, dodos uz baseinu. Cik iespējams, apmeklēju kultūras pasākumus, un šķiet, ka būšu no jauna iemīlējusi operu. Braucu pie draugiem, labprāt viena mēroju tālus gabalus – te pie draudzenes uz Liepāju, te uz Saldu, te uz tikšanos ar radiem,» stāsta viņa.

  Mūziķu vidū pavīdējusi ideja – reizi gadā Lielvārdē varētu rīkot Alex dienas, līdzīgi kā tas ir ar Imantdienām. Pirmais viņa piemiņai veltītais koncerts emocionālā gaisotnē noritēja pērn augustā. «Toreiz biju ļoti uztraukusies, iekšā viss drebēja, domājot, kā nu tas būs. Un tad sākās koncerta reklamēšana, katrā pieturā bija salīmētas afišas, un Alex no tām skatījās man tieši virsū. Tad nu bija tā dīvaini… Šādos brīžos pieķeru sevi pie domas, ka jāaizbrauc uz kapiem Lielvārdē, kur viņa urniņa apglabāta blakus vecāku kapavietai. Neesmu nekāda kapu gājēja, bet šādos brīžiem gribas vienkārši aizbraukt un pasēdēt…» saka Agita.

  Īpaša piemiņas vieta mūziķim kapsētā gan vēl neesot izveidota. «Domāju, tas lai paliek meitu ziņā,» piebilst viņa.

  Vaicāta, vai tomēr varētu savā dzīvē ielaist kādu citu cilvēku, Agita apgalvo, ka šobrīd vēl ne. «Pat fizioterapeits, pie kura eju uz masāžām, saka – nav viegli ar mani strādāt, jo es enerģētiski nelaižu sev klāt.»

  Plašāk lasiet žurnāla «Privātā Dzīve» jaunākajā numurā!

  • Dziedātājs Dzintars Čīča atklāj  ģimenes noslēpumus. Sievai nedāvina ziedus un aizliedz vilkt bikses!
  • Bijušais ministrs Ādamsons kļuvis par invalīdu.
  • Alex mīļotā sieviete Agita gadu pēc mūziķa nāves atzīstas:  «Vēl aizvien nelaižu nevienu sev klāt.»
  • Miljonārs Oļegs Fiļs no bijušās sievas atkaro visu. Ko par to saka Santa Bernāla un viņas ģimene?
  • Gaļina Poliščuka tagad ir galvenā režisore Krievijā.
  • Aktrise Zane Dombrovska nopirkusi muižu. Ar sālsmaizi sabrauc slavenības.
  • Jandāliņš ap pieminekļiem. Maestro Raimonds  Pauls saka: « Upīti veidojis mans labs draugs… »
  Privātā Dzīve nr11/2023

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+