Aktrises Astrīdas Kairišas pēdējās dienas – no tuvākajiem viņa atvadījās jau gadumijā

In memoriam
Evija Kalnbērza
Marta Kalniņa
19. janvāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: F64
22. janvārī tuvinieki, kolēģi un talanta cienītāji Rīgas krematorijā teiks ardievas izcilajai aktrisei Astrīdai Kairišai, kas vairāk nekā 50 gadu priecēja ar spilgtām lomām teātrī un kino. Viņas dzīvība izdzisa 13. janvāra rītā, bet no pašiem tuvākajiem Astrīda, viņiem to vēl nenojaušot, paguva atvadīties.

Pagājušās ceturtdienas rītā zemi pārklāja biezs, balts sniegs, un aktrise Astrīda Kairiša, nesagaidot 80. jubileju, devās pēdējā ceļojumā – uz mūžību. Kluss, rāms un cēls gaišums, kāds bija šai dienai, piemita arī Astrīdai.

Lai gan viņa bija viena no spožākajām latviešu aktrisēm, par Astrīdu nerakstīja grāmatas, un viņa tikpat kā nesniedza intervijas, jo īpaši pēdējos gados. Viņa nemēdza klāstīt par savām jūtam, atklāt citiem savas dzīves pārdzīvojumus. Smalka, ēteriska, sievišķīga un maiga, tomēr  nepieejama – gluži kā viņas leģendārā kinovarone Laura filmā Ezera sonāte.

Tomēr pēdējos gados ārpus skatuves daudz sāpju bija piedzīvots.

Veselība pievīla arvien biežāk, un no šis pasaules cits pēc cita aizgāja viņas mīļie.

2017. gadā aizsaulē devās Astrīdas bijušais vīrs režisors Kārlis Auškāps, bet pēc gada pāragri nomira abu kopējais dēls – talantīgs mūziķis un jurists Kārlis Auškāps. Viņš bija aktrises vienīgā atvase. To, kas tolaik notika Astrīdas dvēselē, zināja tikai retais… Vēl pēc gada Dievs pie sevis aizsauca viņas jaunības dienu draudzeni aktrisi Helgu Dancbergu, ar kuru viņas bija tuvas kopš studiju laikiem.  

Pirms pusotra gada Astrīda no skatuves nozuda. Pagājušā gada sākumā jau bija skaidrs – teātrī viņa vairs neatgriezīsies. Veselības problēmu dēļ Astrīdai bija amputēta kāja, un viņa savas dienas vadīja prestižā aprūpes namā Dzintara melodija. Aktrise netika aizmirsta nedz svētkos, nedz ikdienā. Kolēģi un tuvākie draugi turēja rūpi par Kairišu un, kad vēl tas bija iespējams, apciemoja viņu, bet pēdējos mēnešos tās bija sirsnīgas sarunas pa telefonu.

Pēdējās sarunas ar draugiem

Uldis Dumpis par Kairišu atklāj – ir sāpīgi, jo aizgājis viņam ļoti tuvs cilvēks. Beidzamos gadus viņi vairs diendienā netikās teātra gaiteņos, taču saikni nepazaudēja. No saviem mīļajiem kolēģiem Astrīda paguvusi atvadīties, lai gan aktieri pat nenojautuši, ka sarunājas ar viņu pēdējo reizi.

«Pirms ilgāka laika biju pie viņas ciemos, bet pēdējā saruna mums bija īsi pirms jaunā gada. Tā bija ļoti gaiša, un nemaz nešķita, ka pēdējā…» saka Uldis Dumpis. To atzinis arī Jakovļevs – izrunājušies pa telefonu no sirds, un nekas neeot liecinājis, ka viņa jau ir ceļā uz viņsauli.

Ko Astrīda teikusi pēdējā vakarā pirms savas aiziešanas – lasi jaunākajā Privātās Dzīves numurā!

  • Dzintars Čīča atklāj noslēpumu – viņam ir meita! Kāpēc dziedātājs  gadu par to klusēja?  
  •  Aktrises Astrīdas Kairišas pēdējās dienas. No tuvākajiem viņa atvadījās jau gadumijā.
  •  Policists Puzikovs dodas reidā! Komandantstundas piezīmes.
  •  Skandāls Saeimā. Deputāte Mārtuža ņirgājas par geju?
  •  Modele Bērzkalna tirgo maskas ar dārgakmeņiem.  
  •  Slaveni vakcinējas un dalās pieredzē. Kāpēc kardināls Pujāts to nedarīs?
Privātā Dzīve nr03

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+