Režisors Alvis Hermanis atzīst, ka savā būtībā ir vientuļnieks – tāds esot režisoru liktenis. Viņam šajā dzīvē ir tikai viens tuvs un patiess draugs – viņa sieva aktrise Kristīne Krūze Hermane. Saskanīgā laulībā abi ir jau 16 gadus, un viņu savienībā piedzimuši četri bērni. Ar gadiem viņi kļuvuši arvien tuvāki, un arī kaislību dzirksts nekur nav pazudusi. «Mīlestība, kas gāž no kājām. Jeb kūka, kas nekad nebeidzas,» tā kāzu 10. jubilejā savu laulību raksturoja Alvis. Nekas nav mainījies.
«Kristīnes domas man vienmēr ir bijušas numur viens.
Kad taisīju kino, katrreiz, kad bijām kaut ko jaunu samontējuši, es viņai parādīju. Viņas viedoklis mani ļoti, ļoti interesēja,» intervijā žurnālam Santa reiz sacīja Hermanis.
«Nu, man jau vienīgais draugs arī ir Kristīne. Man tas dzīvesveids tāds. Ko tur stāstīt! Kristīnei gan draudzenes svarīgas, laiku pa laikam vajag satikties. Es tādu vajadzību nejūtu. Sarunājos ar tām savām grāmatām,» neslēpj Hermanis.
«Alvis ir personība, un uz personībām gan man ir vājība, mani tās valdzina. Tomēr ļoti ātri ieraugu arī personības ēnas puses. Līdz ar to – es nedievinu.
Esmu laimīga būt kopā ar šo cilvēku, es mīlu viņu, bet dievināšanas gan tur nav,»
žurnālam Ieva pirms dažiem gadiem atzinās aktrise. Un, iespējams, tieši šajā pašpietiekamībā arī meklējams viņu laimīgās laulības noslēpums.