Februārī straumēšanas vietnē Netflix nonāca seriāls Apple Cider Vinegar, kas stāsta par kādu meiteni no Austrālijas, kas muļķojusi visu pasauli par savu diagnozi, lai uz izmisušu cilvēku cerībām gūtu peļņu un slavu. Lai arī ir grūti iedomāties tādu aukstasinību īstajā dzīvē, tomēr Bella Gibsone nav izdomāts tēls – viņa saviem sekotājiem klāstīja, ka sirgst ar neoperējamu smadzeņu audzēju, taču tā tālāku augšanu influencerei ir izdevies apturēt ar veselīgu dzīvesveidu, sabalansētu, vegānisku uzturu un holistiskajām ārstēšanas metodēm.
Bellas gaumīgi veidotais Instagram profils un atraktīvā personība piesaistīja tūkstošiem pielūdzēju, kas akli sekoja ietekmeles padomiem. Taču viltvārdei noticēja ne tikai sabiedrība, bet arī tehnoloģiju uzņēmums Apple, pasaules ietekmīgākie sieviešu žurnāli un grāmatu izdevniecības. Viņas fenomenālais izveseļošanās stāsts deva cerību, ka smagas slimības var uzvarēt arī bez šausminošām operācijām, ķīmijterapijas un starošanas.

Dzīvot atlicis četrus mēnešus
2014. gadā Bellai bija viss – viņas sociālajiem tīkliem sekoja vairāk kā 2 miljoni cilvēku, viena no pasaules ietekmīgākajām grāmatu izdevniecībām Penguin drukāja viņas grāmatu, Apple Gibsones radīto aplikāciju nodēvēja par gada labāko recepšu kategorijā, bet žurnāli Elle un Cosmopolitain viņu atzina par gada iedvesmojošāko pasaules sievieti. Tobrīd vēl neviens nezināja, ka jaunā meitene šos titulus un panākumus guvusi caur saltiem meliem.
Bellas meliem kājas sāka augt 2010. gadā, laikā, kad viņa gaidīja savu pirmdzimto. Kādā māmiņu forumā Gibsone plaši aprakstīja savu šausminošo situāciju – būdama vien 18 gadus veca grūtniece, viņa uzzinājusi, ka viņas smadzenēs ir atrasts ļaundabīgs audzējs. Ārsti prognozējuši, ka meitenei atlicis dzīvot vien četrus mēnešus. Tomēr, pēc viena ķīmijterapijas kursa iziešanas, Bella esot sākusi piekopt īpašu uzturu, kas ievērojami uzlabojot pašsajūtu un redzami vēzis atkāpjas. Redzot cilvēku līdzjūtības vēstules, atbalstu, laba vēlējumus un piedāvājumus palīdzēt, Gibsonei radās spoža ideja – melus ap slimību ir jāattīsta un jāatrod veids, kā ar tiem pelnīt.

Populārākā aplikācija Apple viedtālruņos
Tobrīd sākās viedtālruņu uzplaukums – parādījās pirmās aplikācijas un tika izveidots Instagram. Gibsone izmantoja šo tehnoloģiju iespējas un 2013. gadā radīja savu recepšu aplikāciju ar skaistām veselīgu ēdienu fotogrāfijām un sastāvdaļu sarakstiem, kas atviegloja lietotājam iepirkšanos veikalā. To viņa nosauca par The Whole Pantry. It kā nevainīgi, ja no tā tiktu izņemts vēža faktors.
Aplikācija vien mēneša laikā tika lejupielādēta 200 000 reižu, turklāt Bella savu vēža uzvaras stāstu plaši aprakstīja emuārā un skaistās ēdienu bildes publiskoja Instagram profilā. Tāpat Apple šajā gadā izdeva viedpulksteni un nolēma jau esošajās aplikācijās iekļaut Bellas recepšu lietoni.
2014. gadā Gibsone sadarbībā ar grāmatu izdevniecību Penguin izdeva recepšu grāmatu, kurā līdz ar apkopotām receptēm Gibsone neminstinājās lapušu lapusēm bārstīt melus par savu diagnozi, ārstu drūmajām prognozēm, ķīmijterapijas un starošanas kaitīgumu. Turklāt, lai vēl vairāk spodrinātu savu tēlu, Gibsone pēc grāmatas iznākšanas labdarības organizācijām piesolīja teju ceturtdaļu no saviem ienākumiem un pati personīgi apņēmās finansiāli palīdzēt zēnam vārdā Džošua, kurš sirga ar smadzeņu vēzi.

Tomēr viltvārdes veiksmes stāsts piepeši sagruva kā kāršu namiņš – pēc vairākiem absurdiem izgājieniem viņas tuvākajiem draugiem sāka rasties aizdomas, ka Gibsone ir pamatīgi sapinusies melos. Pirmais sarkanais karogs bija Bellas garā publikācijā sociālajos tīklos, kur viņa skaļi paziņoja, ka vēzis ir izplatījies asinīs, liesā, smadzenēs un aknās. Neilgi pēc tam Gibsone uzrīkoja pamatīgu teātri sava dēla četru gadu dzimšanas dienā – viņa ballītes laikā viņa saļima un sāka kratīties. Tā vietā, lai sauktu neatliekamo medicīnisko palīdzību, viņa kategoriski no tās atteicās un aizliedza viņu vest uz slimnīcu.
Teorētiski meitenei vajadzētu būt uz nāvi slimai, mocīties ar nespēku, sāpēm un drebuļiem, taču viņa turpināja publicēt glītas fotogrāfijas, smaidīja, apmeklēja solāriju, izklaidējās un lietoja alkoholu. Apjaušot, kādu postošu ietekmi Bella rada patiešām slimiem ļaudīm, viņas tuvākā draudzene Šantela nolēma Gibsoni konfrontēt un atrast pierādījumus, ka ietekmele patiešām sirgst ar smadzeņu vēzi. Bija skaidrs, ka Gibsone prasmīgi izmanto cilvēku izmisumu un turpina vērpt jaunus veidus, kā audzēt savu popularitāti. Gibsones melu straume bija jāaptur. Šantela sazinājās ar vietējiem žurnālistiem un kopīgiem spēkiem atklāja influenceres maldus.
Par vēža slimnieku maldināšanu izsprūk bez soda
2015. gadā Austrālijas laikraksts atklāja, ka Bella Gibsone nav izdarījusi solīto – labdarības organizācijas no influenceres nebija saņēmušas ne centu. Taču lielākā sāpe bija pusaugu zēnam Džošua, kurš cerēja saņemt palielu ziedojumu, lai veiktu smadzeņu operāciju. Zēns 2017. gadā mira.
Atbildot uz apsūdzībām Gibsone beidzot sēdās kameras priekšā un raidījumam 60 Minutes Australia atklāja visas kārtis. Tiesa, attaisnojot savus melus ar citiem meliem. Viņa apgalvoja, ka 2009. gadā kāds vācu alternatīvās medicīnas ārsts viņai bija diagnosticējis vēzi, taču šī diagnoze esot bijusi nepareiza, jo 2011. gadā viņai vēzi vairs neatrada. Tāpat Gibsone izvairījās atklāt savu īsto vārdu un vecumu (Gibsone apgalvoja, ka viņai ir 26 gadi, savukārt dzimšanas ieraksti liecināja, ka viņa ir 23 gadus veca). «Es vairākus gadus dzīvoju bailēs, ka es drīz nomiršu,» intervijā sacīja Gibsone. «Es nespēju aptvert, ka tā ir mana realitāte. Es neesmu nevienam apzināti melojusi. Es esmu atklāti runājusi par to, kas tobrīd bija mana realitāte,» viņa piebilda.
Par sabiedrības maldināšanu Gibsonei tā arī netika piespriests cietumsods, turklāt par viņas neētiskajām darbībām tā arī netika uzsākts neviens kriminālprocess, ziņo žurnāls Elle Australia. Jāteic gan, ka pēc patiesības nākšanas gaismā visi grāmatas The Whole Pantry eksemplāri tika izņemti no tirdzniecības, bet Gibsones aplikācija – dzēsta no App Store.
2016. gadā Gibsoni tiesāja par Austrālijas Patērētāju tiesību aktu pārkāpšanu. Influencere neieradās uz nevienu tiesas sēdi, kurās viņu atzina par vainīgu labdarības organizāciju maldināšanā – Gibsonei tiesa piesprieda samaksāt organizācijām iepriekš solīto 410 000 Austrālijas dolārus lielu ziedojumu. Tomēr vietējais laikraksts Herald Sun atklāja, ka vēl šodien Gibsone labdarībai nav atdevusi ne centa.