• Liktenīgajā rītā mēs vēl sazvanījāmies: traģiski bojāgājušā motobraucēja Apiņa atraitnes stāsts

  Piemiņa
  Gita Vīksne
  12. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Juris un Annele Apiņi.
  Foto: no privātā arhīva
  Juris un Annele Apiņi.
  Pagājušā sestdienā no Madonas kartinga trases savā pēdējā braucienā devās 39 gadus vecais motosportists un moto braukšanas instruktors Juris Apinis, kurš 1. jūnijā gāja bojā Pērnavas Porsche ring trasē. «Tas notika vienā acumirklī…» žurnālam Privātā Dzīve teic viņa sieva Annele Apine.

  «Viņš bija lielisks cilvēks, vīrs, tēvs, motobraucējs un instruktors,» atzīst Jura Apiņa sieva un abu trīs gadus vecās meitiņas māte Annele Apine. «29. jūnijā mums vajadzēja svinēt kāzu piecu gadu jubileju. Bijām jau ieplānojuši, ka brauksim kopējā ceļojumā uz pasaules motošosejas čempionātu Nīderlandē. Pat biļetes jau bija nopirktas. Mums ir tāda tradīcija – reizi gadā aizbraukt uz vienu no čempionāta posmiem,» saka Annele, kas vēl nespēj runāt par vīru pagātnes formā. «Atminos, ka liktenīgās sestdienas rītā mēs vēl sazvanījāmies. Viņš bija ļoti priecīgs un gatavs sacensībām. Tādās piedalījās jau vairāk nekā sešus gadus. Konkrēti Pērnavas trasē viņš bija braucis vismaz kādas reizes 15,» stāsta Annele.

  Par to, ka ar vīru notikusi traģēdija, viņa uzzinājusi no īsziņas telefonā. «Tā bija sestdiena. Tobrīd biju Latvijā un vadīju mācības mūsu ģimenes auto-moto skolā MotoGuru. Kad teorijas mācību stunda bija beigusies, saņēmu ziņu no kāda paziņas. «Jurim notika avārija. Cik nopietni tur viss ir?» viņš jautāja. Pēc tam man piezvanīja Jura radiniece un skumji pavēstīja, ka viss esot ļoti, ļoti slikti… Es tikai uzdevu vienu jautājumu: «Vai viņš ir dzīvs?» Atbilde bija: «Diemžēl nē…»,» asarām acīs stāsta Annele.

  «Tas notika vienā acumirklī. To, ka, atvainojos, ir s..i, vienu milisekundi pirms negadījuma saprata arī pats Juris,» pārliecināta Annele.

  Jura nāves oficiālais iemesls esot letāla sadursme. Nobraucot no trases, viņš zālē neesot pamanījis grāvi, no kura netālu atradies betona bluķis. «Viņš brauca pilnīgā pārliecībā, ka tur ir vienkārši pļava, kurai, izbraucot cauri, varēs turpināt tālāk ceļu sveiks un vesels. Esmu šajās dienās runājusi ar vairākiem motobraucējiem, kas pa šo trasi brauc daudzus gadus – neviens nav zinājis, ka tur atrodas šāds grāvis,» stāsta Annele

  Viņasprāt, iznākums būtu bijis cits, ja šo grāvi varētu pamanīt, ja par to trasē būtu brīdinājumi vai norādes. Motosacīkšu trases pārstāvji Jura nāvi novērtējuši kā «nelabvēlīgu apstākļu kombināciju». Pēc tam, kad būs atkopusies no zaudējuma, mirušā motosportista sieva ir gatava cīnīties, lai trases drošības uzturētāji par notikušo uzņemtos atbildību. «Protams, motosports ir savā ziņā bīstams sporta veids. Dažādas traumas ir neatņemama tā sastāvdaļa. Starp citu, vienu no lielākajām traumām Juris pirms dažiem gadiem ieguva tieši šajā pašā Pērnavas Porsche ring trasē. Vīram bija lauzta kāja.» stāsta viņa.

  Jura un Anneles meitai nupat bija dzimšanas diena. Palika trīs gadi. «Tie bija pirmie meitas svētki bez tēva,» skumji nosaka viņa. «Tas ir vissmagākais, jo kuram bērnam gan ir viegli palikt bez tēva trīs gados. Meita ir mainījusies. Viņa izvairās lietot vārdu tētis, it kā nojaušot notikušo…» nopūšas Annele.

  Plašāk lasiet žurnāla Privātā Dzīve jaunākajā numurā!

  • Gundegai Skudriņai jaunas attiecības
  • Asiņu jūra un dzīvnieku ciešanas – Ceriņa un Kašers iepazīst Etiopijas ciltis
  • Mihails Gruzdovs Ticis pie iespaidīga pieminekļa
  • Ilona Brūvere atklāj privātās dzīves noslēpumus: Radiniece viņai nocēlusi pat divus vīrus
  • Bojāgājušā motobraucēja Jura Apiņa sievas stāsts: Meitas trešo dzimšanas dienu nesagaidīja...
  Privātā Dzīve nr24/2024

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē