• «Latvijas sirdsdziesmā» šoreiz triumfē romantisks duets – latviete un spānis!

  Mūzika
  Marta Kalniņa
  16. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Inese Ērmane un Havjērs Fernandess.
  Foto: Facebook
  Inese Ērmane un Havjērs Fernandess.
  15. jūnijā Lielvārdē, Rembates parkā tika noskaidrota gada skanīgākā latviešu dziesma. Klausītājus savaldzinājis romantisks duets.

  Ikgadējās dziesmu aptaujas Latvijas sirdsdziesma finālkoncertā izskanēja šā gada skaistākās 15 dziesmas. Par skanīgākās dziesmas titulu šajā vakarā sacentās gan pieredzējuši mūziķi, gan jaunpienācēji vieglās mūzikas žanrā. Klausītājus priecēja gan Zelta kniede, gan Sestā jūdze, Kaspars Antess & Šarmantie, Miera vējos, Aija Legzdiņa, Kaspars Markševics, Vents Armands Krauklis, Jānis Moisejs, Ainars Bumbieris un citi.

  Kā jau allaž, uzvarētāju noteica klausītāju balsojums, un līderi nemitīgi mainījās. Izredzes uzvarēt bija gan Andrim Baltacim un Dainim Skutelim ar dziesmu Latgale, gan dāmu mīluļiem grupai Zelta kniede ar hitu Ābeļdārzs. Tomēr šoreiz par labāko tika atzīta sena, visiem labi zināma un ļoti iemīļota Imanta Kalniņa komponēta dziesma Viņi dejoja vienu vasaru Ineses Ērmanes un Havjēra Fernandesa izpildījumā. Tai pašu mūziķu dzīvē ir liela nozīme, tāpēc skan tik izjusti un patiesi. Kad spānis Fernandess pirms 19 gadiem vēl tikai gatavojos pārcelties uz dzīvi Latvijā,

  viņš iepazina un iemīlēja latviešu valodu caur Imanta Kalniņa mūziku.

  «Manuprāt, viņa mūzikā ir Latvijas esence un kods. Kalniņš ir liels komponists, viņa oriģinalitāte, mūzikas kvalitāte un sarežģîtība ir izaicinoši dziedātājiem. Tāpēc, kad ar Inesi izvēlējāmies dziesmas koncertprogrammai, zināju, ka tajā noteikti jābūt arī Imantam Kalniņam, un mums vispiemērotākā no viņa duetiem šķita tieši šī dziesma,» skaidro Havjērs. «Brīdī, kad tiekas dažādas kultūras, tās uzzied arvien košāk un kalpo kā atgādinājums par savām saknēm,» uzskata Inese un Havjērs.

  Klausītājus patiesi savaldzinājis tas, cik skaistā latviešu valodā dzied spānis.

  Astotās sezonas noslēguma koncerts bija krāšņs baudījums. Koncertu vadīja Velga Vītola un Normunds Zušs, un ar skaisti tika pieminēts gan aktieris Edgars Liepiņš, kuram tiktu svinēta 95. dzimšanas diena, gan ilggadējais raidījuma vadītājs aktieris Guntis Skrastiņš, kura dzīvību pirms trijiem gadiem izdzēsa ļauna slimība. Šogad jūlijā Skrastiņš būtu svinējis 70. jubileju.   

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē