• Cēsis atklās Haralda Sīmaņa piemiņas skulptūru. Uz tās lasāmi Akurateres vārdi…

  Piemiņa
  Marta Kalniņa
  4. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Haralds Sīmanis.
  Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva
  Haralds Sīmanis.
  Sestdien, 15. jūnijā, plkst. 14 Cēsīs Maija parkā atklās leģendārā dziesminieka Haralda Sīmaņa piemiņas skulptūru.

  Slavenais dziesminieks Haralds Sīmanis no šīs pasaules aizgāja 2022. gada 1. decembrī. Tas bija gluži parasts rīts, un sieva viņam brokastīs uzvārīja olu. Pēkšņi plīsa asinsvads, un Sīmaņa vairs nebija… Viņa mūžs aprāvās 71 gada vecumā.

  Toreiz Austras biedrība aicināja ziedot naudu, lai varētu noorganizēt pienācīgas atvadas no mākslinieka. Atsaucība bija tik liela, ka tika saziedots krietni vairāk, nekā bija nepieciešams bēru dienas izdevumiem.

  Tāpēc radusies ideja par tautas saziedotajiem līdzekļiem radīt skaistu piemiņas skulptūru. To atbalstījusi arī Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālās kultūras centrs. Savukārt Cēsu pašvaldība uzņēmās skulptūras vietas labiekārtošanas darbus.

  Sekojot dziesminieka sievas Gitas Sīmanes ieteikumam, šim nolūkam tika uzrunāts pieredzes tēlnieks Ģirts Burvis, un skulptūra ir tapusi.

  Kāda tā ir? Skulptūrai dots nosaukums Dziesminieks. Mākslas darbs radīts, apspēlējot mūsdienīgā nerūsošā tērauda materiāla gaisīgumu un vieglumu. Savukārt Ieva Akuratere par Sīmani ir teikusi skaistus vārdus, kas arī būšot lasāmi uz piemiņas skulptūras: «Latviešu dziesminieku leģenda – mūziķis, kurš ar savu izpausmi stāvējis cilvēces ētikas kodeksa sardzē. Viņa radošā ceļa sākums saistās ar Cēsu Sv. Jāņa baznīcas jumta atjaunošanu, tās ērģeļu spēles iedvesmotu apgūšanu. Tīrradnis. Dziesmu autors. Dziedonis. Ģitārists. Ērģelnieks. Neskaitāmu Latvijas baznīcu jumtu jumiķis.»

  12. jūnijs ir Sīmaņa dzimšanas diena, tāpēc nedēļas nogalē – 15. jūnijā svinīgi atklās dziesminiekam veltīto skulptūru ar viņa draugu koncertu, kurā piedalīsies Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Zane Šmite, Andris Grunte, Jaunā Rīgas teātra aktieri Sabīne Tīkmane un Jānis Grūtups, kā arī Austrasbērni.

   

   

   

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē