Skolu programma Dzīvei gatavs papildināta ar tiešsaistes mācību stundām par finanšu lietām

Izglītība
Santa.lv
Santa.lv
5. marts
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pexels
5. martā skolu programmai Dzīvei gatavs aprit divi gadi, ko tā atzīmē ar deviņām jaunām tiešsaistes mācību stundām pamatskolas un vidusskolas klasēm par naudas plānošanu un aizdevumu veidiem, aprites ekonomiku, kiberdrošību un datu drošību, IT un notāra profesijām un enerģijas apriti.

Tiešsaistes mācības ir izaicinājums gan vecākiem, gan skolotājiem un skolēniem. Tās prasa pielāgošanos, jaunas iemaņas un nebijušus risinājumus, turklāt skolēnu uzmanību noturēt ir grūtāk nekā jebkad. Tieši tādēļ, kā atzīst skolotāji un skolēni, ir svarīgi ienest mācību procesā dažādību. Viens no risinājumiem ir vieslektoru mācību stundas, kas ir efektīvs veids, kā veicināt skolēnu interesi par mācību priekšmetu un konkrēto nozari, turklāt tieši praktisks piemērs nereti kļūst par orientieri piemērotas profesijas izvēlē..

“Pirms diviem gadiem, kad Dzīvei gatavs līdz ar sadarbības memoranda parakstīšanu Prezidenta pilī no Swedbank izveidota projekta kļuva par atvērtu programmu ikvienam uzņēmumam un iestādei, mēs pat nenojautām, kādas pārmaiņas izglītības sistēmā nesīs šis laiks. Bet šobrīd ar lepnumu varam atskatīties uz paveikto un būt gandarīti, ka Latvijā ir uzņēmumi, kas ar patiesu atbildību attiecas pret nākotnes sabiedrību un ar lielu entuziasmu, neraugoties uz pārbaudījumiem, ko nesis šis laiks, turpina pielāgoties un atbalstīt mūsu skolotājus un skolēnus, daloties ar vērtīgāko – praktiskajām zināšanām un pieredzē gūtajām atziņām,” saka skolu programmas Dzīvei gatavs vadītāja Lāsma Mencendorfa.

Skolu programmā Dzīvei gatavs šobrīd iesaistījušies 22 uzņēmumi no dažādām nozarēm un seši sadarbības partneri, piedāvājot ekskursijas, vieslekcijas un tiešsaistes nodarbības, kas kļuvušas  aktuālas kopš attālināto mācību sākšanās. Kopā Dzīvei gatavs programmā kopš aizsākumiem 2017. gadā ir notikušas 1628 klātienes mācību stundas, 103 tiešsaistes stundas un 582 klātienes ekskursijas, sasniedzot vairāk kā 53 000 skolēnus. Vairāki lektori izcēlušies ar sevišķi lielu aktivitāti, novadot pat 60 un vairāk mācību stundas, kas vēlreiz apliecina novērtējumu no skolām un skolēniem.

Šobrīd programmā iesaistījušies tās dibinātājs Swedbank, kas ir līderis pasniegto stundu un sasniegto skolēnu skaita ziņā, Accenture, Balta, Circle K, Grindeks, Rimi, Sadales tīkls, Valsts ieņēmumu dienests (VID), Ventspils Nafta termināls, TietoEvry, Latvijas Republikas tiesībsargs, Magebit, Valsts asinsdonoru centrs, Latvijas Zvērinātu notāru padome, Valsts kanceleja, Labklājības ministrija, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Starptautiskā lidosta Rīga, Elektrum Energoefektivitātes centrs, KPMG Latvia, Zero Waste Latvija un FactSet Latvia.

Vairāk par skolu programmu Dzīvei gatavs.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+