• Šobrīd

  weather img

  Rīga +14°C Skaidrs, Z vējš, 3.6 m/s

  Rīgas vecākiem var palīdzēt sociālās auklītes

  Aktuāli
  18. maijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Izrādās, jau vairākus gadus Rīgā darbojas vecmāmiņu kontaktbirža – aptuveni simts vecmāmiņu, pensionētas kundzes (daudzām aktīvais darba mūžs ir pagājis, strādājot skolā vai bērnudārzā), kuras ir apguvušas tālākizglītības pilnveides programmu Bērnu aprūpes pamati un ieguvušas speciālu sertifikātu, ir gatavas ģimenēm palīdzēt bērnu pieskatīšanā.

  Sociālo vecmāmiņu pakalpojumus var izmantot ģimenes, kurās aug pirmsskolas vecuma bērni un jaunāko klašu skolēni, – vecmāmiņas bērnus pieskatīs, palīdzēs izmācīties, pavadīs no skolas uz mājām, aizvedīs uz ārpusskolas nodarbībām, atsauksies uz SOS saucienu, ja bērns ir saslimis un nav, kas pie viņa paliek, kamēr vecāki darbā.

  Ideja par šādām sociālajām vecmāmiņām dzima biedrībā ­«Rīgas aktīvo senioru alianse» (RASA). Tika izveidota īpaša tālākizglītības pilnveides programma «Bērnu aprūpes pamati», lai vecmāmiņas atjaunotu zināšanas, kā sniegt pirmo palīdzību, labāk pārzinātu bērnu tiesību aizsardzības jomu, jaunākās atziņas un pētījumus pirmsskolas bērnu aprūpē, kā arī mācētu organizēt spēles un rotaļas. «Sociālā vecmāmiņa ne tikai uzņemas atbildību par bērnu, bet arī sniedz visu labāko, ko vien bērnam var dot, jo ir izaudzinājusi ne tikai savus bērnus, bet arī mazbērnus, viņai ir pieredze un dzīves gudrība. Taču sociālā vecmāmiņa nekādā gadījumā nav mājkalpotāja – viņa negludina drēbes, nepērk produktus un negatavo visai ģimenei ēst.»

  Ja ģimenē ir nepieciešama auklīte, var zvanīt uz sociālo vecmāmiņu kontaktbiržu pa tālruni 67221487. Vienota izcenojuma par sociālo vecmāmiņu pakalpojumiem nav, par samaksu vienojas individuāli (viss atkarīgs no tā, vai vecmāmiņa tiek nodarbināta divas trīs stundas vai visu dienu).

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+