• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Daļēji apmācies, R/DR vējš, 2.06 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Rīgā veido bezmaksas atbalsta grupas vecākiem, kuri bērnus audzina vieni vai atsevišķi

  Psiholoģisks atbalsts
  Santa.lv
  Santa.lv
  7. oktobris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Vecākiem, kuri bērnus audzina vieni vai bez otra vecāka klātbūtnes, tiek veidotas īpašas atbalsta grupas, kurās vecāki saņems emocionālu atbalstu un uzzinās, kā saprast un atbalstīt bērnu, kā rūpēties par savu pašsajūtu, kā veidot attiecības un karjeru.

  Dažādu iemeslu dēļ trešā daļa Latvijas bērnu aug ģimenēs, kur vecāki dažādu iemeslu dēļ nav kopā. Šādās ģimenēs vecāki sastopas ar papildus izaicinājumiem. Atbalsta grupa vecākiem, kas audzina bērnus vieni vai atsevišķi ir iespēja satikties ar citiem vecākiem līdzīgā situācijā, dalīties pieredzē, sniegt un saņemt atbalstu no citiem vecākiem un grupu vadītāja, sertificēta psihologa. Vecāki saņems atbalstu, lai atrastu resursus sevī, apkārtējos un radītu drošu un labvēlīgu vidi sev un bērniem.

  Līdzšinējās atbalsta grupās iezīmējušās vairākas tēmas, kas aktuālas daudziem vecākiem: 

  • Kā saprast un atbalstīt savu bērnu?

  Pētījumi liecina, ka bērniem viena vecāka ģimenēs biežāk ir emocionālas un uzvedības grūtības. Tomēr tas nav neizbēgami. Lielākā daļa bērnu, kas izaug viena vecāka ģimenēs, ir veiksmīgi un spēj būt tuvās attiecībās, veidot ģimeni un parūpēties par savu labklājību.

  • Kā parūpēties par sevi, savu pašsajūtu?

  Vecāki, kuri audzina bērnu vieni, daudz lielākā mērā nekā vecāki, kuri audzina bērnu ar partneri, ir pakļauti stresam, nomāktībai, vainas izjūtai, emocionālam un fiziskam izsīkumam, kas savukārt var radīt problēmas attiecībās ar bērnu un citiem cilvēkiem. Ir jāmācās ikdienas rūpēs nepazaudēt savu būtību un saglabāt labu garīgo un fizisko veselību.

  • Kā veidot drošas un cieņpilnas partnerattiecības turpmāk?

  Bieži vien sievietēm un vīriešiem, kuri ir šķīrušies vai kuriem nav iespēju dzīvot kopā ar otru, viens no lielākajiem izaicinājumiem ir veseliem un apmierinātiem iziet no pāra attiecībām un izveidot konstruktīvas un uz sadarbību vērstas vecāku attiecības.

  Nodarbību dalībniekiem būs iespēja palūkoties uz savu esošo un no izcelsmes ģimenes gūto pieredzi un attieksmi pret konfliktu, atklāt jaunas iespējas produktīvai un uz abu pušu vajadzībām vērstai komunikācijai un konfliktu risināšanai.

  • Kā veidot karjeru un rast finansiālu drošību?

  Vecākiem, kuri savus bērnus audzina vieni, bieži pienākumu un atbildības nasta ir nogurdinoši liela. Rūpēm par bērnu izglītošanu, veselību un emocionālo labklājību klāt nāk arī virkne finansiālo vajadzību. Reizēm dzīve atgādina traukšanos ātrvilcienā – darbs, mājas, rūpes par bērniem, darbs, mājas, rūpes par bērniem… Nepieciešams apstāties un veltīt laiku sev.

  Atbalsta grupā vecākiem būs iespēja dalīties pieredzē un ar speciālistu atbalstu rast resursus, lai pozitīvi un līdzsvaroti parūpētos par bērna un savām vajadzībām un mazinātu riskus bērna attīstībai, kas var būt viena vecāka ģimenē.

  Atbalsta grupas notiks dažādās Rīgas pilsētas apkaimēs.

  Tuvāko atbalsta grupu norises laiki un vietas Rīgā: 

  • No 8. oktobra piektdienās 9:00– 11:00 Kr.Barona ielā 15 grupu vadīs klīniskā psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā terapeite Liene Stērneniece.
  • No 12. oktobra pirmdienās 18:00– 20:00 Elijas ielā 17  grupu vadīs klīniskā psiholoģe Agnese Zagorska.
  • No 15. oktobra ceturtdienās 16.00– 18.00. Baldones iela 7 grupu vadīs klīniskā psiholoģe Kristiāna Kalniņa.
  • No 19. oktobra, pirmdienās 9:00– 11:00 atbalsta grupa, kas daļēji notiks TIEŠSAISTĒ. Grupu vadīs klīniskā psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā terapeite Kristīne Dūdiņa.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+