Noteikta 150 eiro vienreizēja piemaksa pie valsts pabalsta par bērnu invalīdu

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
14. maijs, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Par laiku, kamēr visā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, personām, kurām šajā periodā ir tiesības uz piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti, tiks izmaksāta vienreizēja piemaksa 150 eiro apmērā.

Šāds lēmums pieņemts, lai sniegtu papildu finansiālo atbalstu ģimenēm, kuras audzina bērnu ar invaliditāti, laikā, kad visā valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ sakarā ar Covid-19 izplatību ir noteikti vairāki valsts līmeņa ierobežojumi, t.sk. slēgtas izglītības iestādes, dienas aprūpes centri, kā arī ir ierobežota ārstniecības pakalpojumu pieejamība.

COVID–19 pandēmijas laikā  noteikto ierobežojumu dēļ  slodze pieaugusi visiem vecākiem. Tomēr bērniem ar invaliditāti dažkārt pieaugušā klātbūtne ir nepieciešama nemitīgi, līdz ar to tas ir papildus finansiālais, emocionālais un sociālais slogs. Valdības apstiprinātais 150 eiro atbalsts šīm ģimenēm palīdzēs krīzi pārvarēt,” uzsver labklājības ministre Ramona Petraviča.

Vienreizējās piemaksas izmaksu paredz otrdien, 12. maijā, valdības sēdē pieņemtie MK noteikumi “Grozījums Ministru kabineta 2009.gada 22.decembra noteikumos “Noteikumi par ģimenes valsts pabalstu un piemaksām pie ģimenes valsts pabalsta””.

Tiesības uz vienreizējo piemaksu ir arī personām, kuru bērni, ar invaliditāti ārkārtējās situācijas laikā jau ir sasnieguši vai sasniegs pilngadību.

Vienreizējās piemaksas izmaksu nodrošinās VSAA, izmaksājot to līdz 30. jūnijam uz tās personas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontu, uz kuru tiek vai tika izmaksāta piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti. 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+