• Šobrīd

  weather img

  Rīga -3°C Mākoņains, DA vējš, 2.06 m/s

  No 2022. gada plānots palielināt ģimenes valsts pabalstu

  Pabalsts
  Līga Stirna
  Līga Stirna
  12. marts, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Plānots, ka no 2022. gada tiks mainīta ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs, vēsta Labklājības ministrija.

  Par vienu bērnu līdz 20 gadu vecumam 25 eiro, par diviem bērniem līdz 20 gadu vecumam 100 eiro (50 eiro par katru), par trīs bērniem līdz 20 gadu vecumam 225 eiro (75 eiro par katru). Par katru nākamo bērnu ģimenē – 100 eiro par katru bērnu. Pabalstu izmaksās par tiem bērniem, kas atrodas faktiskā ģimenes aprūpē. Labklājības ministrija jau ir sagatavojusi atbilstošus grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā un nākamā nedēļā tos iesniegs valdībai.

   Piektdien, 12. martā, Demogrāfisko lietu padomes sēdē detalizēti prezentēta reformas būtība un izmaiņas. Demogrāfisko lietu padomes locekļi un klātesošie diskutēja par reformas pamatprincipiem. Sēdē arī tika uzsvērts, ka šīs reformas ietvaros Izglītības un zinātnes ministrija virzīs atbalsta programmu jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm, kas viņiem, ievērojot noteiktus kritērijus,  kas ļautu saņemt sociālo stipendiju.

   Padomes sēdē tika prezentēts arī Bērnu, ģimenes un jaunatnes politikas attīstības pamatnostādņu 2021.- 2027. gadam projekts un tajos iekļautie rīcības virzieni. Plānots, ka tiks nodrošināta fokusa maiņa no cīņas ar sekām uz prevenciju. Proti – savlaicīgu problēmu pamanīšanu un risināšanu. Tas attiecas gan uz vardarbības mazināšanu ģimenē un starp bērniem, gan attiecībā uz mērķtiecīgu darbu un pakalpojumu attīstību bērniem, kas ir atkarīgi no vielām un procesiem. Secināts, ka ir  jāturpina ģimeniskas vides attīstība bērniem, kas nonāk ārpusģimenes aprūpē un jāstimulē viņu atbalsts pēc pilngadības sasniegšanas.

   Ģimenes valsts pabalsta apmērs šobrīd:

   • par pirmo bērnu ģimenē 11,38 euro;
   • par otro bērnu 22,76 euro – divas reizes lielāks kā par pirmo bērnu (11,38 euro x 2);
   • par trešo bērnu 34,14 euro – trīs reizes lielāks kā par pirmo bērnu (11,38 euro x 3);
   • par ceturto un nākamajiem bērniem 50,07 euro – 4,4 reizes lielāks kā par pirmo bērnu (11,38 euro x 4,4).

   Padomes locekļi izteica priekšlikumus dažādos citos aspektos. Visi bija vienisprātis, ka valstij jānāk ar skaidru apliecinājumu, ka katrs bērns Latvijā ir nepieciešams un svarīga ir katra bērna labbūtība. Tāpat izskanēja viedokļi par nepieciešamību veicināt cieņu pret sievietēm ar maziem bērniem Latvijas sabiedrībā. Pamatnostādņu kontekstā šie un citi sēdē izskanējušie jautājumi tiks izvērtēti un par tiem vēl būs debates.

   0 komentāri

   Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

   Pievienot komentāru

   Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    

   Veselība

   Vairāk

   Receptes

   Vairāk

   Privātā Dzīve

   Vairāk

   Ieva

   Vairāk

   Mans Mazais

   Vairāk

   Māja un Dārzs

   Vairāk

   Auto

   Vairāk

   Astes

   Vairāk

   Klubs

   Vairāk

   Santa+