• Šobrīd

  weather img

  Rīga +12°C Daļēji saulains, Z/ZR vējš, 7.2 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Mobilās lietotnes, ko piedāvāt bērnam bez sirdsapziņas pārmetumiem!

  Tehnoloģijas
  Sindija Meluškāne
  Sindija Meluškāne
  27. aprīlis, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Ja dzīves pirmajos gados izdodas izvairīties no mobilo ierīču lietošanas – ļoti labi. Bērns neko nebūs zaudējis, ja pirmsskolas vecumu pārlaidīs bez sava mobilā telefona, planšetes vai datora. Taču, ja mobilās iekārtas bērna dzīvē ir ienākušas, galvenais parūpēties, lai tajās pavadītais laiks ir samērīgs, bet saturs, ko lieto mazais, – vērtīgs un draudzīgs bērnam.

  Lūk, Google Play veikalā atrodamās lietotnes, ko var lejuplādēt un piedāvāt bērniem – bez sirdsapziņas pārmetumiem!

  Mobilās lietotnes mazajiem pirkstiņiem

  Baloon pop – balonu spridzināšana. No ekrāna lejasdaļas ceļas uz augšu krāsaini baloni, un tie ar pirkstiņu jāspridzina. No baloniem var izšķilties dažādi zvēri, putni, burti vai cipari, kas spridzināšanu padara īpaši jautru, turklāt māca skaņas. Baby fishing – upē peld zivtiņas, kuras makšķerē resns, omulīgs kaķis. Ar pirkstiņu trāpot uz pareizās zivs, tiek pieskaitīti punkti, bet par nepareizajām punkti tiek noņemti. 384 puzzles for kids – Vienkāršas dzīvnieku mozaīkas, kas jāsaliek kopā no 4–5 puzles gabaliņiem. Uzdevums nebūs pa spēkam pašiem mazākajiem, bet kopā ar tēti un mammu var izvērsties par aizraujošu rotaļu. Drawning – Zīmēšanas lietotne, kas piedāvā gatavus šablonus. Bērnam jāizvēlas krāsa un ar pirkstiņu jāpārvelk iezīmētā līnija. Tā cita pēc citas tiek uzzīmētas visas zīmējuma detaļas, bet, kad pabeigts, tas atdzīvojas, lido, brauc vai skrien, un top īsta multenīte!

  Nākamais līmenis – burti un pasakas

  Pasakas – portāla pasakas.net izveidota lietotne, kas piedāvā lasīt un noklausīties 100 pasaku, ko ierunājuši Latvijā pazīstami cilvēki. LMT pasakas – tapusi sadarbībā ar Latvijas Radio, bet pilnībā pieejama tikai LMT klientiem. Latviešu ābece – skaista un bagāta lietotne, kas piedāvā mācīties izrunāt skaņas, dažādus runas vingrinājumus, arī noklausīties ierunātas pasakas un iedziedātas tautasdziesmas, kuras pieskaņotas katram burtiņam. Ābece – burtnieks – piedāvā mācīties alfabētu, pareizrakstību un citas gudrības. Jāpiecieš diezgan uzmācīgas reklāmas, bet citādi noderīga un laba.

  Lielākiem gudriniekiem

  Gudrinieks – loģikas un matemātikas uzdevumi gan tiem, kas jau prot saskaitīt un atņemt, gan arī pavisam vienkārši – mazākiem bērniem. GameKids – dažādu loģikas, attapības un izglītojošu spēļu apkopojums. Vietām noderēs angļu valodas zināšanas, bet var arī iztikt. Reizrēķins – Tildes izveidota lietotne reizrēķina apguvei. Runājošs gliemezis, kas uzdod dažādus uzdevumus, uz kuriem var atbildēt, ievadot skaitļus vai arī ierunājot. 6000 words – dažādu valodu apguves lietotnes, kuras gan tikai daļēji pieejamas bez maksas. Ļauj viegli apgūt gan rakstību, gan izrunu un arī pārliecināties par to, vai runājat pareizi. Noderēs arī mammai un tētim.        

       

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+