Mammu, vai tu esi Ziemassvētku vecītis?

Bērna psiholoģija
Ilze Lipska
23. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Es nekad neesmu redzējusi problēmu faktā, ka bērns tic Ziemassvētku vecītim. Tajā pašā laikā, man vienmēr ir šķitis, ka bērnā šī ticība un īstenības apjausma ļoti dabīgi sadzīvo, jo viņš taču redz, ka kopā gatavojam kādu dāvaniņu omei vai tantei. Lai patiesības uzzināšana būtu tāda trauma kā filmās rāda… nu nezinu, kādā pasaulē tad bērnam jādzīvo, lai būtu jāpiedzīvo tāda vilšanās.

Jā, gar mūsmājām mēdz ložņāt rūķi, kas skatās, vai istaba tiek turēta kārtībā un drēbes netiek izmētātas, bet noliktas, kur vajag. Jā, mēs rakstam vēstules Ziemassvētku vecītim, uzrakstot lietas, ko vēlētos saņemt svētkos.

Vakar mani dēls apsēdināja ar ļoti nopietnu jautājumu. Mammu, vai tu esi Ziemassvētku vecītis? Vai tad man ir bārda? Pirmā doma, kas man ienāca prātā… 

Nē, bet vai tu un tētis mums pērkat dāvanas? Nu kā uz tik tieši jautājumu neatbildēsi?

Domāju, sekos jautājums – vai Ziemassvētku vecītis ir īsts, bet nekas tāds nesekoja. Tik piebilde. Labi, ka tu izlasīji vēstuli, ko es uzrakstīju vecītim, tagad tu zini, ko es gribu. Es uzrakstīju viņam arī, ko lai tev atnes. To gan tev pašai būs jāpērk. Iesaistās māsa ar savu novērojumu – Ziemassvētku vecītis jau tikai končas nes. Nu… tā jau arī ir. Pasākumi, kuros ir Ziemassvētku vecītis, viņa maisā ir tikai konfekšu paciņas.. 
 
Ko jūsu bērni domā par Ziemassvētku vecīti?

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs