• Šobrīd

  weather img

  Rīga +23°C Skaidrs, DR vējš, 3.6 m/s

  Līdz 20. septembrim studējošie no daudzbērnu ģimenēm var pieteikties stipendijai Studētgods

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  7. septembris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  No 2021. gada 1. septembra jaunieši no daudzbērnu ģimenēm, kuri uzsāk studijas 2021. gada rudens semestrī, var pieteikties sociālajai stipendijai Studētgods, kas noteikta 160 eiro apmērā 10 mēnešus gadā, vēstī informācija Sabiedrības integrācijas fonda mājaslapā.

  Studējošais, kas pretendē uz sociālo stipendiju "Studētgods”,  iesniedz pieteikumu elektroniskajā pakalpojumā Valsts izglītības informācijas sistēmā, norādot normatīvajos aktos noteikto nepieciešamo informāciju (MK noteikumu 30.5 punkts). Pieteikums jāaizpilda pašam studējošajam, nevis vecākam.

  Valsts izglītības informācijas sistēma (VIIS) pārbaudīs iesniegto informāciju un atbilstību stipendijas piešķiršanas kritērijiem. Sabiedrības integrācijas fonda darbinieki pārbaudīs informāciju par ģimeni, tajā skaitā, atbilstību daudzbērnu ģimenes statusam. Savukārt augstākās izglītības iestāde, pamatojoties uz datu pārbaudes rezultātiem VIIS un Sabiedrības integrācijas fonda veikto pārbaužu rezultātiem, pieņems lēmumu par sociālās stipendijas piešķiršanu vai atteikumu piešķirt stipendiju.

  Lēmumu par stipendijas piešķiršanu vai atteikumu piešķirt stipendiju pieņem augstākās izglītības iestāde 1 mēneša laikā kopš visu pieteikumu saņemšanas – laikā līdz 20.oktobrim vai līdz 20. martam.

  Uz stipendiju var pretendēt ikviens students, kas imatrikulēts 1.kursā koledžas un bakalaura līmeņa programmās pilna laika klātienē gan valsts, gan privātajās augstskolās un koledžās. Stipendijas piešķiršanai izvirzīti vairāki nosacījumi.

  Tā, centralizēto eksāmenu rezultātiem matemātikā jābūt ne zemākiem par 30%, bet latviešu valodā ne zemākiem par 40%. Savukārt studiju laikā vidējai svērtajai atzīmei jābūt 6 un augstāk, studentam jābūt sekmīgam un bez akadēmiskiem parādiem.

  Kritēriji tiks pārskatīti reizi semestrī, nākamā pieteikšanās stipendijām – februārī.

  Līdz šim Latvijas augstākās izglītības sistēmā faktiski neeksistēja atbalsts augstākās izglītības iegūšanai, kas tiktu sniegts pēc sociālām pazīmēm vai citiem kritērijiem, izņemot akadēmiskās sekmes. Tāpēc Izglītības un zinātnes ministrija izstrādāja  Augstskolu likuma grozījumus par sociālo stipendiju ieviešanu un grozījumus Ministru kabineta noteikumos par stipendiju piešķiršanas kritērijiem, stipendijas apmēru, piešķiršanas un administrēšanas kārtību. Jaunā atbalsta sistēma veicinās augstākās izglītības pieejamību, iekļaušanos studiju vidē, iesaistīšanos pilnvērtīgā mācīšanās procesā un tā pabeigšanu. Kvalitatīvas augstākās izglītības iegūšana ir solis uz veiksmīgu iekļaušanos darba tirgū un spēju nodrošināt pienācīgu dzīves līmeni sev, savai ģimenei, kā arī iespēja kļūt par produktīvu sabiedrības dalībnieku, kas sniedz ieguldījumu valsts attīstībā.

  Pieteikšanās – līdz 20. septembrim.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+