• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Mākoņains, Z vējš, 8.75 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Kur kavējas 200 eiro pabalsts par katru bērnu?

  Atbalsts
  Santa.lv
  Santa.lv
  18. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Pēc priecīgās ziņas par 200 eiro atbalstu ģimenēm par katru bērnu, daudzi vecāki gaidīja, ka tas tiks ieskaitīts jau šomēnes kopā ar ģimenes valsts pabalstu, taču naudas kontā vēl arvien nav. Kad un kā notiks pabalsta izmaksa?

  Kā jau ziņots, Saskaņā ar energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumu, kas stājās spēkā 2022.gada 29.janvārī, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) piešķirs atbalstu 50 eiro mēnesī par katru bērnu. Atbalstu piešķir par četriem mēnešiem laikposmā no 2022.gada 1.janvāra līdz 2022.gada 30.aprīlim, tātad kopā par katru bērnu 200 eiro.

  Februāra sākumā tika izsludināts, ka jau šajā mēnesī VSAA izmaksās atbalstu par janvāri un februāri, tātad 100 eiro par diviem mēnešiem. Par martu izmaksās līdz 31.martam, par aprīli līdz 30.aprīlim.

  Spriežot pēc mammu sarunām sociālo tīklu forumos, daudzi vecāki bija cerējuši šo pabalstu saņemt kopā ar ģimenes vai bērnu kopšanas pabalstu mēneša sākumā vai vidū, taču pagaidām tas vēl nevienam nav ticis ieskaitīts. 

  Vakar Labklājības ministrijas sociālā tīklka Facebook.lv kontā parādījās informācija, ka pabalstu sāks izmaksāt nākamajā nedēļā:

  Savukārt Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras mājas lapā minēts, ka no visiem atbalsta saņēmējiem pirmās atbalstu saņems ģimenes.

  • VSAA no 21.februāra sāks izmaksāt 100 eiro atbalstu par janvāri un februāri bērna kopšanas pabalsta un ģimenes valsts pabalsta saņēmējiem. Izmaksa turpināsies līdz 28.februārim, sākot ar jaunākajiem bērniem. Atbalsts ienāks saņēmēja kontā par katru bērnu atsevišķi. Piemēram, 100 eiro par divus gadus vecu bērnu vecāks saņems ātrāk, vēlāk citā dienā kontā ienāks 100 eiro par 12 gadus vecu bērnu. Pēc tam VSAA izmaksās 50 eiro martā un aprīlī kopā ar ikmēneša bērna kopšanas pabalstu vai ģimenes valsts pabalstu.
  • Maternitātes pabalsta saņēmējai, ja bērns piedzimis līdz 29.janvārim, kad stājās spēkā likums, 150 eiro par janvāri, februāri un martu VSAA izmaksās līdz 31.martam. Atbalstu par aprīli izmaksās līdz 30.aprīlim. Ja maternitātes pabalstu piešķirs vēlāk un bērns būs piedzimis līdz 30.aprīlim, tad atbalstu izmaksās 45 dienu laikā pēc maternitātes pabalsta piešķiršanas.
  • Studentiem atbalstu izmaksās 45 dienu laikā pēc tam, kad VSAA saņemts iesniegums atbalsta piešķiršanai. Pirmās izmaksas sāksies martā – 150 eiro par janvāri, februāri un martu.
  • Pensionāriem atbalsta 20 eiro mēnesī izmaksa sāksies 24.februārī. Tomēr VSAA vērš uzmanību, ka ne visiem atbalsts būs februārī. Tie pensionāri, kuri pensiju saņem bankas vai PNS kontā, pirmos 40 eiro par janvāri un februāri saņems pakāpeniski, sākot no 24.februāra līdz 1.martam – tātad visiem nebūs vienā dienā. Pēc tam sekos 20 eiro izmaksa martā un aprīlī kopā ar ikmēneša pensiju.
  • Savukārt, ja pensionāram Latvijas pasts pensiju piegādā dzīvesvietā, pastnieks martā kopā ar ikmēneša pensiju piegādās 60 eiro par janvāri, februāri un martu. Pēc tam vēl būs 20 eiro aprīlī kopā ar aprīļa pensijas izmaksu.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+