Klajā nāk izglītojošu īsfilmu cikls bērniem par drošību internetā Vaifija interneta alfabēts

Droša interneta lietošana
Santa.lv
Santa.lv
9. februāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Kadrs no video
Drossinternets.lv ir sagatavojis izglītojošu īsfilmu ciklu sākumskolas skolēniem Vaifija interneta alfabēts, rīko aizraujošu tiešsaistes viktorīnu par interneta izmantošanu visu klašu skolēniem un pieaugušajiem, kā arī aicina ikvienu šajā laikā būt uzmanīgiem un rūpēties par savu drošību internetā.

“Saskaņā ar mūsu novērojumiem, aizvadītajā gadā bija ļoti aktīvi finanšu krāpnieki, viltus ziņu izplatītāji, sociālo tīklu kontu uzlauzēji un citi ļaunprātīgi darboņi. Drossinternets.lv ziņojumu līnijā pērn saņēmām arvien vairāk ziņojumu un saucienu pēc palīdzības gan no bērniem, kuru sociālo tīklu konti bija uzlauzti, gan no pieaugušajiem, kuri kļuvuši par krāpšanas upuriem. Tāpēc šajā laikā, kad  ļaunprātīgu nolūku vadītas personas izdomā arvien jaunus paņēmienus, kā manipulēt ar cilvēku prātiem, ir īpaši svarīgi ikvienam apzināties riskus un mācēt sevi pasargāt internetā. Tāpēc šogad mūsu Drošāka interneta dienas aktivitātes ir vērstas gan uz bērnu izglītošanu, gan informācijas aktualizēšanu par drošību internetā ikvienam interneta lietotājam,” skaidro Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska.

Vaifija interneta alfabēts ir izglītojošu īsfilmu cikls sākumskolas skolēniem, kas palīdzēs kopā ar skolotāju vai vecākiem apgūt zināšanas par drošību un pieklājīgu uzvedību internetā, jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu, kritisko domāšanu un darbu ar informāciju.

Īsfilmu galvenais varonis ir internetā dzīvojošs zēns Vaifijs, kas māca bērniem svarīgākos vārdus, kuri jāzina katram interneta lietotājam. Skatoties īsfilmas, bērni varēs gan atkārtot alfabētu, gan apgūt jaunus vārdus, izprast to saistību ar internetu un uzzināt daudz jauna par drošu un labu uzvedību internetā.

Īsfilmas ir papildinātas ar plašu izdales materiālu klāstu – ieteikumiem pedagogiem un vecākiem, atgādņu materiālu bērniem un darba lapu sava interneta alfabēta rakstīšanai. Iegūtās zināšanas varēs pārbaudīt ar sagatavoto testa jautājumu palīdzību. Īsfilmas un materiāli pieejami šeit.

Tiešsaistes viktorīna visu vecumu skolēniem par interneta izmantošanu ietver jautājumus gan par interneta vēsturi, terminiem, dažādiem izaicinājumiem un interneta izmantošanas paradumiem, gan arī par drošību un medijpratību.

Viktorīnā līdz 28. februārim varēs piedalīties ikviens interesants, atbildot uz jautājumiem sev ērtā laikā. Detalizēta informācija par dalību viktorīnā drossinternets.lv vietnē.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+