• Kā rīkoties, ja bērns saķēris vēdera vīrusu?

  Vēdervīrusi
  Santa.lv
  Santa.lv
  15. jūnijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shuttertock
  Vasaras sezonā līdz ar brīvāku pieeju ikdienas režīmam un uzturam diemžēl mēdz pastiprināti aktivizēties tāda nepatīkama lieta kā dažādi vēdera vīrusi bērniem.

  Lai arī klasiskajā gadījumā vēdera vīrusa ārstēšana nav sarežģīta, vecākiem nevajadzētu to atstāt bez uzmanības, jo īpaši, ja bērniņš vēl mazs.

  Ārste pediatre Dina Krūze STV Pirmā! raidījumā “Māmiņu klubs” dod padomus, kā šādā gadījumā rīkoties:

  “Visas vēdera infekcijas, tādas kā caureja, vemšana un pārējās sākās un beidzās ar diētu un higiēnu – roku mazgāšanu, virsmu tīrīšanu, personīgajiem traukiem. Vienmēr mammām iesaku – pie jebkuras caurejas uz divām, trim dienām cik iespējams jāsamazina piena produktu daudzums, bet jāseko, lai mazais izdzertu pietiekamu šķidruma apjomu. Tas gan var būt diezgan grūti, jo, ja ir vemšana, bērns īsti negrib ne ēst, ne dzert. Bet ir jācenšas pa maziem malciņiem regulāri to dzērienu piedāvāt.

  Speciālisti arī iesaka veikt analīzes laboratorijā, lai noskaidrotu, kas ir nelāgo simptomu cēlonis – vīruss vai baktērija. Katrā gadījumā tad būs pilnīgi cita ārstēšana.

  Vasaras laikā pie vēdera vīrusa patiešām var tikt ļoti viegli, tādēļ katram vecākam būt jānoskatās šis video ar precīzākiem rīcības ieteikumiem!

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē