• Šobrīd

  weather img

  Rīga +19°C Migla, Z vējš, 0 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Kā izmantot 500 eiro pabalstu, lai pēc tam nav kauns!

  Atbalsts vecākiem
  Lolita Lūse
  Lolita Lūse
  23. marts, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Cik negaidīta ir pati krīze, tik negaidīti un nepieredzēti valdības finanšu atbalsta pasākumi sabiedrībai. Distancējoties no tā, cik tie pareizi vai nepareizi, Latvijā piedzīvojam nebijušu atbalsta mehānismu – 500 eiro vienreizēju pabalstu par bērnu. Piecas Swedbank Finanšu institūta vadītāja Reiņa Jansona atziņas par šo pabalstu.

   

  1. Jāapzinās, ka šis ir unikāls pabalsts. Kādam tā ir liela summa, kādam ne tik liela, tomēr vien retais teiktu, ka pabalsts ir nenozīmīgs un to neizmantos. Tomēr ir svarīgi neļauties sajūtai, ka šādi pabalsti būs normāla prakse un tuvākajā laikā atkārtosies.
  2. Nav noteiktas formulas, kādam mērķim šo pabalstu izmantot. Oficiāli valdības skaidrojumi un ieteikumi ir diezgan nekonkrēti, jo situācija katrā ģimenē ir tik atšķirīga, ka universālas receptes noteikti nebūs un nevar būt.
  3. Vislabāk naudu iztērēt tepat Latvijā. Ja raugāmies kopējās ekonomikas kontekstā, tad vēlams, ka līdzekļi atgriežas apritē, proti, iedzīvotāji šo naudu tērē lokālā patēriņā.
  4. 500 eiro var izmantot ģimenes finanšu situācijas uzlabošanai nākotnē. Vērtējot katras mājsaimniecības kontekstā, lielai daļai šāds atbalsts lieti noderētu finanšu stabilitātes nodrošināšanai. Turklāt brīdī, kad neskaidrība par ekonomisko vidi ir liela, pragmatiski būtu līdzekļus pietaupīt un novirzīt uzkrājumos. Labs virziens būtu vērtēt, kā šie neparedzētie ienākumi varētu uzlabot ģimenes finanšu situāciju nākotnē, piemēram, ieguldījums bērnu izglītības atbalstam, kavēto parādu nomaksa, savu iemaņu un prasmju attīstībai, veselības uzlabošanai.
  5. Nauda jāiztērē tā, lai par to nav kauns runāt. Ar 500 eiro pabalstu, iespējams, izveidosies līdzīga situācija kā savulaik ar privatizācijas sertifikātiem – cilvēki vēl ilgi pēc tam sprieda, kur katrs tos ieguldījis, un daudziem bija, ar ko lepoties. Tas varētu noderēt kā labs piemērs – valsts atvēlētos 500 eiro par bērnu iztērēt tā, lai pēc gada vai dažiem vari atcerēties, ko ar šo atbalstu paveici savā vai ģimenes labā, un nav neērti par to runāt ar apkārtējiem. 

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+