• Šobrīd

  weather img

  Rīga +3°C

  Slimnīcā dzemdēt dabiski? Tas nav mīts!

  Ģimene
  12. jūlijs, 2011
  3 komentāri

  Drukāt

  Saglabāt

  Vai bērns var piedzimt ceļā uz slimnīcu, cik daudz jāēd dzemdību dienā, vai jāizskuj kaunuma apmatojums un jāveic klizma pirms dzemdēšanas? Šie un citi kopumā 14 mīti apgāzti vai apstiprināti - kā nu kurš - jūlijā žurnālā MANS MAZAIS.

  MĪTS. Slimnīcā nav iespējamas dabiskas dzemdības, tādas var piedzīvot tikai mājās!
  Mītu apgāž SIGNE IRŠA, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas dzemdību nodaļas galvenā vecmāte, kas strādā par vecmāti vairāk nekā 10 gadu.
  "Sieviete var piedzīvot dabiskas dzemdības arī dzemdību nodaļā. Bez vajadzības slimnīcā sievietei dzemdību laikā nelieto dažādus medicīniskus instrumentus, lai dzemdības paātrinātu, lai tikai iekļautos kādā noteiktā laika posmā. Dzemdību laikā svarīgs ir progress, ja tas ir, kaut arī lēnā tempā, – viss kārtībā. Lai dzemdības sievietei paliktu labā atmiņā, viņai gan pirms dzemdībām, gan to laikā jāpastāsta vecmātei savas vēlmes. Tad iespējama labāka sadarbība starp tevi un vecmāti."

  Pārējos mītus meklē jūlijā žurnālā MANS MAZAIS!

  3 komentāri

  pastniece
  Pilnīgi piekrītu, ka arī slimnīcā var dzemdēt kā mājās. Man bija ļoti jauka vecmāte un viss notika raiti, dabiski un pozitīvi, bez iejaukšanās no malas, kā mājās, bet ar drošības garantu un apziņu, ka vajadzības gadījumā palīdzība būs rokas stiepiena attālumā.
  pastniece
  Manuprāt arī no pašas sievietes ir daudz kas atkarīgs. Cik viņa ir sagatavota dzemdību procesam, kā izjūt savu ķermeni, cik pārliecināta un stabila jūtas. Ļoti svarīgi, lai abas puses, gan topošie vecāki, gan vecmāte darbojas roku rokā, vienotā tandēmā, mērķēti uz brīnišķīgu rezultātu. Pateicoties šai savai ķermeņa izjūtai, savai un vecmātes pieredzei, dzemdēju viegli, bez plīsumiem un griezumiem. Svarīgi visu pirms dzemdībām savā starpā pārrunāt.

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+