• Šobrīd

  weather img

  Rīga +12°C

  Imunitāte ir tik svarīga

  Jaunas telpas Bērnu slimnīcas pašiem mazākajiem

  Ģimene
  20. marts, 2012
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Pirmdien, 19.martā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) 20.korpusā jeb astoņu stāvu ēkā pēc renovācijas darbiem atklātas jaunās telpas Neonatoloģijas klīnikai, kurās galvenokārt būs vienvietīgas palātas mazulim ar mammu, kā arī atsevišķas istabas māmiņām, kamēr mazulis atrodas intensīvās terapijas posmā. Jaunās telpas ir pirmās, kas atklātas 20.korpusa renovācijas projekta ietvaros.
  Renovētajās telpās būs 25 vietas mazuļiem kopā ar mammām, savukārt četras palātas (katrā četras vietas) būs paredzētas tikai to māmiņu nakšņošanai, kuru mazuļi atrodas intensīvās terapijas etapā. Lai padarītu uzturēšanos slimnīcā komfortablāku gan mazuļiem, gan mammām pieejamas dažādas ērtības: visās palātās ir skapji, māsu izsaukšanas poga, kas vienlaikus darbojas arī kā saziņas ierīce, uz divām istabām pieejams viens sanitārais mezgls. Izveidotas arī divas virtuves, kurās mammas pašas varēs pagatavot sev maltīti, jo šajā nodaļā ārstēšanās laiks nereti ilgst divus līdz trīs mēnešus.
  Iekārtojot jaunās palātas, mazuļu un māmiņu ērtībām un labsajūtai īpaši piedomāts pie apgaismojuma – māmiņas varēs variēt ar gaismas spilgtumu, nepieciešamības gadījumā padarot to tumšāku vai gaišāku. Tā kā pašiem mazākajiem slimnīcas pacientiem nepieciešama silta vide, īpaši padomāts arī par ventilācijas sistēmas uzlabošanu un atbilstošu gaisa temperatūru – vidēji 24 grādi. Telpu sienas krāsotas rozā un dzeltenos toņos.

  BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša: „Svarīgākais ir ne tikai renovētā fiziskā telpa, bet  jaunais princips kopumā – jaunajās palātās mazais pacients varēs būt vēl vairāk kopā ar saviem vecākiem, līdz ar to tiks nodrošināti pilnvērtīgi un kvalitatīvi veselības aprūpes pakalpojumi. Neonatoloģijas klīnikas jaunās telpas ir tikai pirmais solis lielās ēkas atjaunošanas darbu posmā, kas Bērnu slimnīcu pietuvinās izvirzītajam mērķim attīstīt kvalitatīvus, izmaksu ziņā efektīvus, bērniem un ģimenei draudzīgus veselības aprūpes pakalpojumus.”
  Neonatoloģijas klīnikas vadītāja Daiga Kviļūna: „2011.gada augustā daudzfunkcionālā korpusa trešajā stāvā darbu uzsāka Neonatoloģijas klīnikas intensīvās terapijas nodaļa. Renovācijas darbu rezultātā tagad šis stāvs ir savienots ar jau agrāk celtā korpusa stāvu, kas atvieglo gan klīnikas personāla ikdienu, gan arī nodrošina lielākas ērtības mazuļiem un viņu mammām. Esam ļoti priecīgi par šīm pārmaiņām, kas ir būtisks ieguvums vēl efektīvāka ārstniecības un aprūpes procesa nodrošināšanā, jo jaundzimušais uzreiz pēc intensīvās terapijas etapa varēs doties uz atjaunotajām telpām, kur atradīsies kopā ar mammu, lai ātrāk atveseļotos un izaugtu.”
  Neonatoloģijas klīnikā ik gadu ārstējas vidēji 1 200 jaundzimušie. Ap 350 ir priekšlaikus dzimuši mazuļi, no kuriem vidēji 45 ir mazāki par 1 000 gramiem. Klīnikas galvenie darbības virzieni ir ārstniecības un aprūpes procesa nepārtrauktība jaundzimušajiem 24 stundu režīmā, intensīvā terapija, ķirurģisku patoloģiju diagnostika, ārstniecība un aprūpe, iedzimtu ģenētisku patoloģiju diagnostika un ārstniecība, iedzimtu sirdskaišu diagnostika, ārstniecība un aprūpe, dažādu infekciju diagnostika un terapija, dažādu somatisku patoloģiju diagnostika un terapija jaundzimušajiem, kā arī ambulatoras konsultācijas un dinamiska attīstības novērošana. Klīnikas darbā tiek izmantotas dažādas mūsdienīgas diagnostikas, ārstniecības un aprūpes metodes un principi, kuru efektivitāte pierādīta starptautiskos pētījumos un vadošajās ārvalstu klīnikās.
  Jau ziņots, ka rekonstrukcijas darbu ietvaros 1973.gadā celtā astoņu stāvu ēka tiks atjaunota gan no iekšpuses, gan no ārpuses, veicot telpu pārplānojumu, nomainot jumtu, siltinot sienas u.c. Rekonstrukcijas darbu norise tiek plānota līdz 2014. gadam, kad tiks pabeigta visu aprūpes nodaļu (nodaļas, kurās tiek ārstēti bērni) renovācija slimnīcas Torņakalna novietnē.
  Vērienīgie būvniecības darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „Stacionārās veselības infrastruktūras attīstība VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca””. Projekta kopējās izmaksas ir septiņi miljoni latu, no kuriem 85% ir ERAF līdzfinansējums, 13,21% valsts budžeta līdzfinansējums un 1,79% BKUS līdzfinansējums.

  1 komentārs

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Stiprini imunitāti!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+