Ieteikumi pirms dodaties uz laukiem

Bērns
19. jūnijs, 2009
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Vasarā daudzi bērni dodas dzīvot pie radiem uz laukiem. Dažiem bērniem tie ir jauni un neparasti apstākļi, tādēļ pirms došanās uz laukiem, vecākiem ar bērniem būtu jāpārrunā dažas, bet ļoti būtiskas lietas.
“Arī braucot ciemos uz vienu vai pāris dienām, svarīgi gan ar bērnu, gan pie kā braucat ciemos izrunāt lietas par drošību!” stāsta Veselības Ministrijas Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane “Piemēram, bīstamo vielu norobežošana, jo mazi bērni tos var atrast un nogaršot jau pāris minūtēs.”

Tādēļ brīvlaikam jāsagatavo gan bērns, gan viesu uzņēmēji. Ar bērnu svarīgi izrunāt rīcību dažādās situācijās un apzināties iespējamās sekas.

Bīstamās situācijas laukos

Raksturīgākās bīstamās situācijas laukos, īpaši pirmskolas vecuma bērniem, ir krišana no augstuma. Tādēļ svarīgi ir norobežot pieeju trepēm, kā arī iespēju uzrāpties uz citiem augstiem objektiem. Norobežojot šīs lietas, vecāki var pasargāt bērnu no sasišanās, nobrāzumiem, lūzumiem, smadzeņu satricinājumiem u.c.

Īpaši maziem bērniem, svarīgi ir norobežot pieeju pie dīķa vai citām ūdens tilpnēm, pasargājot no noslīkšanas. “ES par šo problēmu ļoti daudz domā, tādēļ dīķi, baseini un citas ūdens tilpnes tiek norobežotas vai pārklātas, lai bērni nevarētu tām piekļūt.” stāsta Jana Feldmane.

Vasara nav iedomājama bez peldēšanās, īpaši bērniem, tādēļ vecāki nedrīkst novērst uzmanību no bērna, kamēr viņš peldas, un atļaut bērnam peldēties tikai zināmās peldvietās.

Dzīvnieki laukos bieži vien nav pieraduši pie kontakta ar bērniem, tādēļ, īpaši no sākuma, nevajag bērnu atstāt divatā ar dzīvniekiem, jo dzīvnieku rīcība nav prognozējama! Dzīvniekam ir jādod laiks pierast pie bērna.

Laukos bērni ļoti viegli var piekļūt dažāda veida ķimikālijām, tādēļ pirms ierašanās, svarīgi tās novietot bērnam nepieejamā vietā vai noslēgt tā, lai bērns nevarētu tās atvērt. Piemēram, laukos jāpievērš uzmanība tādām populārām lauksaimniecības ķimikālijām kā minirālmēsliem, kas bieži vien ir krāsainu bumbiņu formā, arī augu aizsardzības līdzekļiem u.c!

Ceļu satiksmes negadījumi. Esot laukos, arī pieaugušie ļoti bieži aizmirst, ka laukos darbojas tie paši ceļu drošības noteikumu, kas pilsētā. Ja bērnam atļaujat braukt pa ceļu ar velosipēdu, tam jānodrošina gan aizsarglīdzekļi, gan uzraudzība. Esot laukos jāturpina izmantot bērniem paredzētie auto krēsliņi!

Dažāda veida sporta aktivitāšu rezultātā gūtas traumas ir ļoti raksturīgas bērniem. Iegādājoties bērnam sporta inventāru, neaizmirstiem iegādāties arī aizsardzības līdzekļus- ķiveri, u.c aizsargus. Tāpat ieteicams sportot kopā ar bērnu, rādot piemēru un uzraugot.

Laukos ir bērnam nepiemērotas ierīces un darba rīki, tādēļ neaizmirstiem norobežot bērna pieeju tām (piemēram, zāģiem, pļaujmašīnām utt.)

Konsultē Veselības ministrijas, Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane

Teksts Diāna Rozentāle

1 komentārs

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+