• Šobrīd

  weather img

  Rīga +26°C Skaidrs, D/DA vējš, 1.54 m/s

  Bērni Ziemassvētku vecītim tic vidēji līdz septiņu ar pus gadu vecumam

  Ģimene
  15. decembris, 2011
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Bērni Ziemassvētku vecīša jeb „salatēta” esamībai tic vidēji līdz septiņu gadu un astoņu mēnešu vecumam. Saskaņā ar vecāku novērojumiem bērni pārstāj ticēt Ziemassvētku vecītim vidēji no septiņu gadu un astoņu mēnešu vecuma, kas saistāms ar skolas gaitu uzsākšanu, kur šis „noslēpums” tiek atklāts. Tā, pētot ģimeņu tradīcijas Ziemassvētkos liecina privāto bērnudārzu tīkla SIA „BeBe.lv” rīkotā interneta aptauja, kurā piedalījās 200 vecāki. 
  Aptaujas dati atklāj, ka 22% ģimeņu Ziemassvētku vecītis „apciemo” katru gadu, 30% aptaujāto norādīja, ka „salatētis” ierodas tikai dažreiz, 25% ģimeņu Ziemassvētku vecītis vēl nav „apciemojis”, taču šogad ir plānots viņu „aicināt”, bet 23% respondentu norāda, ka Ziemassvētku vecītis viņus nekad nav „apmeklējis” un arī nākotnē diez vai tas notiks.
  Kā norāda aptaujātie vecāki – pārsvarā gadījumu „salatēta” lomu ģimenēs uzņemas vectēvi jeb opīši, ko apliecina 18% aptaujāto, savukārt, 13% ģimeņu ziemas saulgriežos pie bērniem nāk pārģērbies kaimiņš, un tik pat daudz gadījumos dāvanu maisu nemanāmi atstāj kāds rūķis.
  Vispopulārākās dāvanas bērnudārza un sākumskolas bērniem Ziemassvētkos ir dažādas rotaļlietas, ko labprāt dāvanu maisā ieliek 48% vecāku, tāpat iecienītas dāvanas zem eglītes ir grāmatas (17%), spēles (14%), drēbes (11%) un saldumi (5%).
  Vecāki ar bērniem Ziemassvētkus mēdz bieži atzīmēt arī ārpus mājas – tā, piemēram, 36% ģimeņu ziemas saulgriežu publiskos pasākumus apmeklē katru gadu, 47% šādu iespēju izmanto neregulāri, bet 17% Ziemassvētkus svin tikai mājās.

  Foto: Shutterstock

  1 komentārs

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+