Vai ieteicams apmeklēt topošo vecāku kursus?

Eksperta viedoklis
Dace Rudzīte
30. novembris, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
«Daļa man zināmo grūtnieču iet uz vecāku kursiem, daļa ne. Vai jūs iesakāt apmeklēt topošo vecāku kursus?» mums vaicā kāda topošā māmiņa. Atbild ginekoloģe DAIGA BARANOVSKA.

«Grūtnieču kursus parasti iesaku apmeklēt tām, kas gaida pirmo bērniņu. Protams, tagad ir daudz grāmatu un žurnālu, par internetu nemaz nerunājot, un informāciju var sasmelties, cik vien vajag. Taču kursos iespējama reāla, dzīva komunikācija ar speciālistu. Var daudz ko izlasīt, bet, kad ar savām gaidām vai jautājumiem sieviete atnāk pie speciālista, kas ne tikai lasījis grāmatas, bet arī neskaitāmas reizes pats piedzīvojis, var saņemt precīzāku informāciju. Tāpēc māmiņu skolu vai lekciju apmeklēšana nav peļama, sevišķi gaidot pirmo mazuli.

Lekcijas un māmiņu skolas atšķiras ar to, kas tās vada, un katra var piemeklēt piemērotāko, jo arī personiskais faktors nav mazsvarīgs.

Komunikācija ar speciālistu ir būtiska arī tāpēc, ka ārsts redz daudzas sievietes un daudzas dzemdības, viņš ne tikai redz to, kas notiek šodien, viņam ir arī priekšstats par to, kas var notikt rīt, gan pēc labākā, gan sliktākā scenārija. Jāskatās plašāk, un sevišķi tas attiecas uz dzemdībām, kad jāparedz ne tikai A, bet arī B un C scenārijs, – vienmēr jāatceras, ka dzemdībās var notikt tāds sižeta pavērsiens, kādu neviens pirms tam nav paredzējis. Protams, arī kursos daudz ko neizstāsta, jo vairāk tomēr orientējas uz vidējām normālām dzemdībām. Vai iet kopā ar bērniņa tēti – lielā mērā atkarīgs no vīrieša. Taču, ja viņš plāno piedalīties dzemdībās, arī viņam vajadzētu šim procesam pieslēgties, vismaz apmeklēt lekciju par dzemdībām un to norisi. Kopumā jau mazulis piedzimst diviem cilvēkiem, tāpēc būtu ieteicams kursus apmeklēt abiem».

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs