Sekss trijatā jeb kāpēc ieteicams mīlēties grūtniecības laikā

Sekss mammai un tētim
Dace Rudzīte
4. septembris, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Mīlēties grūtniecības laikā ne tikai var, bet arī vajag, jo intīmā tuvība ir viena no svarīgākajām pāri vienojošajām saitēm. Vairāk stāsta vecmāte, dūla un auglības atpazīšanas metodes instruktore BAIBA STIKUTE, kā arī ginekoloģe DAIGA BARANOVSKA.

Līdz ar grūtniecības iestāšanos sievietes seksuālā vēlme mainās – daļai topošo māmiņu tā pieaug un mīlēties gribas vairāk un biežāk, citām vēlme pēc intīmās tuvības mazinās. Kā mainīsies seksuālā apetīte, prognozēt nevar, jo mēs katra esam citāda. Sievietes seksualitāti grūtniecības laikā ietekmē hormoni – estrogēns un progesterons –, kas kāpj un svārstās, un to ietekmē svārstās arī seksuālā apetīte. Kā stāsta Baiba Stikute, ir pētījumi, kas apliecina, ka sievietes seksualitāte mainās atšķirībā no tā, vai gaidāms puika vai meitene. Ja gaida puiku, seksualitāte palielinās, jo zēns, jau augot mammas vēderā, sāk izdalīt vīrišķos hormonus, kas ietekmē mammas seksuālo aktivitāti. Savukārt meitenītes var pazemināt mammas libido, bet, protams, ne visām tā tas ir.

Atlaid bremzes!

Sievietes seksualitāte un vēlme pēc intīmās tuvības var būt dažāda –atkarībā no tā, kurš grūtniecības mēnesis rit. Pirmajā trimestrī daudzām ir slikta dūša, nogurums, un tad mīlēties, protams, negribas. Mīlēties grūtniecības sākumā var traucēt arī tas, ka krūtis kļūst ļoti, ļoti jutīgas un piebriest. Lielai daļai sieviešu pieskaršanās krūtīm rada nepatīkamas sajūtas. Taču daļai topošo māmiņu ir tieši pretēja reakcija – jūtīgo krūšu aizskaršana uzbudina vēl vairāk! Ir sievietes, kuras arī grūtniecības sākumā jūtas labi, nemokās ar nelabumu vai miegainību, atlaiž bremzes un seksu tiešām izbauda. Sevišķi, ja pirms tam sieviete raizējusies par to, lai nepaliktu stāvoklī. Tāpat seksualitāte atšķiras, ja bērniņš pieteicies viegli vai bijis ļoti ilgi gaidīts un plānots. Jo ilgāk gaidīts un lolots, jo lielākas bailes viņam nodarīt pāri, tāpēc – nekāda seksa!

Vēlme mīlēties var pieaugt

Otrajā trimestrī sieviete parasti jūtas labi, vēders vēl tik daudz netraucē, un tad var mīlēties uz pilnu klapi. Bet atkal – katra esam individuāla, vienām ļoti gribas mīlēties, citām vēlme nav tik izteikta. Grūtniecības laikā reproduktīvie orgāni – dzemde, maksts audi – tiek bagātīgi apasiņoti un piebriest. Daļai sieviešu tas rada seksuālu uzbudinājumu, bet citām nepatīkamas sajūtas, un tad vēlme mīlēties var sarukt. Otrajā trimestrī pārim jākļūst arī izdomas bagātam, jo tas var būt brīdis, kad mīlēties kā iepriekš vairs nav ērti, tad jāpamaina pozas vai jāizmēģina citi intīmās tuvības veidi, kas abiem ir pieņemami un sniedz apmierinājumu. Arī pēdējā grūtniecības trimestrī daļai sieviešu seksualitāte var mazināties, daļai – kāpināties. Reizēm sievietei pieaug nogurums, šķiet, ka lielais puncis traucē. Taču, kā atzīst Baiba Stikute, ja pārim patiešām visu grūtniecības laiku negribas intīmo tuvību, tam pamatā var būt attiecību problēmas un mazulis ir tikai iegansts, lai izvairītos no seksa. Tāpat jārēķinās, ka grūtniecības laikā sievietes emocijas lēkā te augšā, te lejā un svārstās no lielas eiforijas līdz bailēm, kā es ar visu tikšu galā. Visas emocionālās svārstības atstāj iespaidu arī uz seksuālo vēlmi.

Jāvairo laimes hormoni

Baiba Stikute novērojusi, ka daļai sieviešu uz grūtniecības beigām libido tomēr pieaug, un tas ir ļoti vērtīgi, jo intīmā tuvība ne tikai vairo sievietes pozitīvās izjūtas, bet vīrieša sperma mīkstina arī dzemdes kakliņu un palīdz gatavoties, vērties vaļā dzemdībām. Pirmo grūtniecības laiku intīmā tuvība vairāk ir pāra labsajūtai un priekam, bet pašās grūtniecības beigās tā tīri fizioloģiski palīdz gatavoties dzemdībām. Ne velti mīlēšanās ir viens no dabīgākajiem dzemdību stimulācijas veidiem, kas labi nostrādā, taču tikai ar nosacījumu, ka mazais ir gatavs piedzimšanai. Auglības atpazīšanas metodes instruktore arī uzsver, ka grūtniecības laikā sievietei paaugstinās hormona oksitocīna līmenis – tas ir mīlestības un baudas hormons. Tad kāpēc tam neļauties un neizbaudīt? Pēc dzemdībām hormonu līmenis krītas, sieviete maksimāli koncentrējas mazuļa aprūpei, bieži ir neizgulējusies, un vismaz pirmās sešas nedēļas pēc dzemdībām nekāda mīlēšanās neiznāk. Tāpēc ir vērts intīmo tuvību izbaudīt grūtniecības laikā!

Pozas un biežums – pēc katra izvēles

Ja abi jūtas labi un ir iekāre, mīlēties var kaut katru dienu – galvenais, lai sieviete ieklausās savā ķermenī. Baiba Stikute pat iesaka intīmajai tuvībai gatavoties un to ieplānot, īpaši sievietei svarīgi sagatavoties emocionāli – izdomāt kaut ko skaistu, romantisku, lai gan reizēm nepieciešams tikai saņemties. Kādā pozā grūtniecības laikā mīlējas, arī atkarīgs no pašu sajūtām – kā abi jūtas labi, tā lai dara. Mazuļa gaidīšanas laikā var ļauties arī eksperimentiem, jo daudzas iepriekš izmantotās pozas vairs nav ērtas un tad jāmeklē citas. Daļai sieviešu grūtniecības laikā mainās arī orgasma sasniegšanas veids, bet citas to šajā laikā piedzīvo pirmo reizi, jo jūtas daudz brīvāk un neuztraucas par neplānotu grūtniecību.

Ja ierastā tuvība vairs neuzrunā

Intīmā tuvība nav tikai sekss un dzimumakts. Ja pāris kādu iemeslu dēļ nolēmis atturēties no seksa, arī skūpsti, glāsti, maigums un citi mīļuma izrādīšanas veidi gan paceļ oksitocīna līmeni, gan veicina dzemdību sākšanos. Ja partneri nejūtas neērti, grūtniecības laikā var nodarboties ar masturbāciju, var izmēģināt kādu seksa rotaļlietu. Grūtniecības laikā nav aizliegts arī orālais sekss, lai gan par to viedokļi dalās, jo mute ir viens no nehigiēniskākajiem orgāniem. Kā atzīmē Baiba Stikute, ja kāds no pāra ir saaukstējies, ja viņam ir herpesvīruss vai cita slimība, ar orālo seksu nodarboties nevajadzētu. Grūtniecības laikā nav ieteicams anālais sekss, jo tādējādi var pārnest zarnu trakta baktērijas uz sievietes maksti un iedzīvoties infekcijās, kas var radīt bēdīgas sekas. Turklāt sievietei grūtniecības laikā var būt palielināti hemoroidālie mezgli, un arī tie var sagādāt problēmas.  

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs