Siguldā par dzemdībām būs jāmaksā mazāk

Slimību ABC
19. oktobris, 2009
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

No rītdienas, 20.oktobra, SIA "Rīgas rajona slimnīca" par dzemdībām būs jāmaksā 200 lati, bet dzemdības ar ķeizargriezienu maksās 350 latus. Septembrī maksa par dzemdībām slimnīcā svārstījās no 350 līdz 600 latiem, informēja slimnīcas valdes loceklis Valdis Siļķe.

Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Zilvers aģentūrai LETA skaidrojis, ka lēmums samazināt dzemdību izdevumus pieņemts, lai palielinātu dzemdību skaitu un nenāktos slēgt Siguldas slimnīcas Dzemdību nodaļu. Līdz ar to dzemdību izmaksas turpmāk būšot zemākas pat par pakalpojuma pašizmaksu, un izmaksu starpību dotēs slimnīca.

Siļķe stāstīja, ka slimnīca saņem iedzīvotāju atbalsta vēstules par veselības aprūpes neloģiskajām reformām, kas skārušas arī Rīgas rajona slimnīcu. Viņš norāda, ka Dzemdību nodaļas labiekārtošanā pēdējo gadu laikā ieguldīti vairāki simti tūkstoši latu gan valsts, gan pašvaldību investīciju veidā. Telpas tika pārprojektētas, izveidota visiem noteikumiem atbilstoša ventilācijas sistēma ar antimikrobu filtriem dzemdību blokā, veikts kvalitatīvs remonts. Dzemdību nodaļa ar savu profesionālo darbību un pārdomāto darba organizāciju iemantojusi labu reputāciju - pēc dzemdību skaita tā bija otrā lielākā dzemdību nodaļa Vidzemē, ierindojoties aiz Valmieras.

2008.gadā Rīgas rajona slimnīcā dzemdības pieņemtas 581 reizi, bet šogad līdz 2009.gada 31.augustam pieņemtas 398 dzemdības. Kopš 1.septembra, kad slimnīcai piešķirts aprūpes slimnīcas statuss un valsts par pieņemtajām dzemdībām nemaksā, notikušas tikai 12 dzemdības.

Siguldas novada domes deputāti 17.septembrī nosūtīja atklātu vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (JL) un veselības ministrei Baibai Rozentālei (TP), kurā lūdza rast iespēju turpināt Rīgas rajona slimnīcas Dzemdību nodaļas darbu, tomēr finansējums tika atteikts.

1 komentārs

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+