Dzemdības sākas! Kad doties uz slimnīcu?

Grūtniecība
2. decembris, 2009
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

No žurnāla MANS MAZAIS arhīva
No žurnāla MANS MAZAIS arhīva
Tūlīt, tūlīt jau lielais brīdis būs klāt – pasaulē ieradīsies tavs mazulis. Bet kā zināt, ka ir īstais signāls, kas liecina – laiks doties uz slimnīcu?

Parasti par dzemdību tuvošanos liecina sāpes – sākumā diezgan retas, reizi 40 minūtēs, pusstundā vai 20–25 minūtēs. Vājas – nedaudz jūtamas tikai vēdera lejasdaļā un līdzinās mēnešreižu sāpēm. Taču mēnešreižu laikā sāpes ir nepārtrauktas, bet pirmās dzemdību sāpes uznāk un pēc pavisam īsa laika sprīža – 15–20 sekundēm – pāriet. Ja labi pazīsti savu ķermeni un esi radusi ieklausīties sajūtās un signālos, ko tas sniedz, manīsi, ka sāpju brīdī arī savelkas dzemde – līdzīgi kā Brekstona–Hiksa kontrakcijas laikā. Taču Brekstona–Hiksa kontrakcijas bija nesāpīgas. Tagad gan savelkas dzemde, gan sāp. Ļoti reti sāp nevis vēdera lejasdaļā, bet mugurpusē krustos. Taču ritms ir tāds pats.

Pirmās sāpes, nekļūstot biežākas, pirmajās dzemdībās var ilgt gandrīz diennakti, 18–24 stundas. Atkārtotās dzemdībās tās var pat nejust.

Pirmās sāpes, nekļūstot biežākas, pirmajās dzemdībās var ilgt gandrīz diennakti, 18–24 stundas. Atkārtotās dzemdībās tās var pat nejust.

Gļotu korķis. No dzemdes kakliņa var izdalīties gļotu korķis – staipīgs, aptuveni trīs centimetrus liels brūnganu gļotu pikucis, kas nedaudz atgādina stingri savārītu žāvētu plūmju biezo ķīseli. Var būt arī gļotaini, gaiši sārti izdalījumi, sevišķi, ja pirms grūtniecības bijusi dzemdes kakliņa erozija vai čūla. Šie izdalījumi ir normāli, un par tiem nav jāsatraucas.

Šajā laikā dzemdes kakliņš sāk kļūt mīkstāks, no saviem ierastajiem trim četriem centimetriem saīsinās un pamazām sāk atvērties.

Ko darīt?

Ja sāpes netraucē, šo laiku vari pavadīt mājās. Mierīgi vari turpināt gatavot vakariņas. Pārbaudīt, vai somā ir viss vajadzīgais, lai dotos uz dzemdību nodaļu. Brīdināt vīru vai draudzeni, kas tevi pavadīs dzemdībās, vecmāti un ārstu, ka tev ir sajūtas, kādas līdz šim nav bijušas, un, iespējams, ka tuvākajā diennaktī lielais notikums būs klāt.

Ja nesas prāts uz mīlēšanos, arī to vēl var pagūt.

Ja sāpes traucē, vari pasēdēt vannā vai iet dušā. Vari izdzert pāris nošpas tablešu vai ielikt buskopāna svecīti. Vakarā vēl iedzer baldriāna pilienus un liecies uz auss. Sāpes vēl nevarētu būt tik spēcīgas, lai traucētu gulēt. Pat reizi pusstundā uz 20 sekundēm pamanot, ka iesāpējies, mierīgi guli tālāk. Dzemdības nogulēt nav iespējams. Nesēdi visu nakti un nereģistrē sāpes reizi pusstundā. Taupi spēkus, tie tev vēl būs vajadzīgi.

Uz slimnīcu jādodas, ja

  • noplūst augļa ūdeņi;
  • sāpes ir biežas (pat reizi divās minūtēs), ļoti spēcīgas un grūti izturamas;
  • sāpes ir ļoti spēcīgas, norimst un pēc laika sākas no jauna.

Ārsts paskatīsies, vai dzemdes kakliņš ir atvēries, un pierakstīs bērniņa sirdstoņus, lai saprastu, vai viņš jūtas labi.

Ja dzemdes kakliņš nav atvēries, tad stiprās sāpes ir nepareizas – tādām šajā brīdī nebūtu jābūt. Tev piedāvās spēcīgus pretsāpju līdzekļus un retās reizēs varbūt arī epidurālo anestēziju, lai mazinātu sāpes. Tavu sāpju, satraukuma un stresa hormonu dēļ bērniņam var trūkt skābekļa.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

Klubs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Santa+