• Šobrīd

  weather img

  Rīga +13°C

  Mūzikas un mākslas festivāls BILDES aicina uz koncertu bērniem

  Izklaide
  Santa.lv
  Santa.lv
  11. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Inese Grizāne un publicitātes foto
  Koncerts bērniem _BILŽU programmā iekļauts kopš 1992. gada, un ir kļuvis par festivāla neatņemamu sastāvdaļu. Tas notiks arī šogad, jaunākos klausītājus aicinot uz VEF Kultūras pili 16. novembrī.

  Festivāla BILDES  koncertā bērniem piedalās Latvijā zināmas bērnu vokālās un deju studijas. Jau tradicionāli koncertu vadīs  mūziķe un pedagoģe Igeta Ozoliņa.

  Bērnu koncertu caurvij vēstuļu rakstīšanas tēma, sasaucoties ar festivāla izstādi, kurā skatāmas apgleznotas pastkastītes.  “Vai mūsdienās bērni zina, kas ir īsta vēstule? Agrāk tās rakstīja ar tinti un spalvaskātu, tika sūtītas ar pasta baložiem, zirgu pajūgiem un pat ziedu veidā. Vēstuli tās saņēmējam dažkārt bija jāgaida mēnešiem ilgi, “ spriež koncerta vadītāja Igeta Ozoliņa.

  «Festivāls BILDES – tā ir iespēja sajust festivāla gaisotni, uzstāties uz profesionāli aprīkotas skatuves un sajust satikšanās prieku ar saviem vienaudžiem un klausītājiem. Ir tāds laiks, ka situācijas un notikumi ātri mainās, bet BILDES ir notikums ar ilgstošu vēsturi un stabilām tradīcijām, līdz ar to tam ir pievienotā vērtība. Ir dalībnieki, kuru vecāki ir apmeklējuši BILDES   vai paši bijuši festivāla dalībnieki daudzu gadu garumā, un veidojas veselas BILŽU paaudzes. Tas tiešām ir notikums -piedalīties tik tradīcijām bagātā festivālā!» saka Igeta Ozoliņa, kura koncertu bērniem vadīs kopā ar savu audzēkni Loretu Mētru no vokālās studijas Tev un Man

  Ilggadēji festivālā BILDES piedalās Lapmežciema vokālā  grupa Vējā. Tā dibināta 1994. gadā, un grupas vadītāja Benita Egle muzikāli izlolojusi jau vairākas paaudzes.  Benita stāsta: “Mūsu studijas bērni dzied, dejo un spēlē stabules un metalafonus. Šogad grupu pārstāvēs dažāda vecuma dziedātāji – sešgadnieki ar dziesmu Ziņkārīgais deguntiņš, lielākie dziedās par dažādiem pasaku tēliem.” Vadītāja piebilst, ka mazie dziedātāji ir īpaši priecīgi brīdī, kad visi kopā uz skatuves dzied  BILŽU himnu Tikai tā!

  Koncertā bērniem uzstāsies arī Nila Īles mazo perkusionistu grupa Safara. Nils stāsta: “Daži Safara dalībnieki perkusijas spēlē jau astoņus gadus, citi piecus, vēl kāds trīs gadus. Izpildīsim programmu, kam pamatā ir Gambijas un Senegālas ritmi, kas ir aranžēti ar latvisku piesitienu. Šos ritmus pats spēlēju ar pieaugušo grupām, bet bērni tos koncertā izpildīs pirmo reizi un priekšnesumā iesaistīs klausītājus.”  Jautāts, kas viņu iepriecina darbā ar bērnu mūziķu grupu, Īle smaidot atbild: “Man atliek iedot mazu kniksīti iedvesmas un zināšanu, no kurām viņi izaudzē paši savas foršās idejas, kuras es palīdzu realizēt, un viņi paši daudz izdara. Mirklī, kad bērni tiek uz skatuves, notiek brīnums!”

  Ar pieredzes bagātās vokālās studijas Knīpas un Knauķi dziedātāju grupām iepazīstina vadītāja Edīte Putniņa: “Cīrulīši studijā šobrīd ir paši vecākie – viņi pie mums darbojas kopš trīs gadu vecuma. Strazdiņi ir paaudzi jaunāki. Interesanti, ka Cīrulīši pirmo reizi BILDĒS uzstājās 2012. gadā, esot septiņus gadus veci. Ļoti jauki, ka tagad, esot pusaudžu vecumā, viņi atkal var dziedāt BILDĒS , lai ar citām acīm paskatītos uz šo festivālu!”  Koncertam studija sagatavojusi priekšnesumus no izrādes Vilkam tāda dvēselīt’. Tas ir studijas vokālās skolotājas Sanitas Sējānes izlolots projekts, kura sākums meklējams 2018. gada Dziesmu svētkos, un nu jau projekts ir apceļojis visu Latviju, bet nākamajā gadā tiks izrādīts arī diasporas latviešiem.”

  Koncertā uzstāsies Dzeguzīte, Knīpas un knauķi, Kolibri, Poppy, Momo, Tev un man, Vējā, Podziņas, Nila Īles mazo perkusionistu grupa Safara, Križeviču ģimene, Notiņas, Momo, dejos Dzirnas, Māris Pūris un Ādažu Mākslas un mūzikas skolas deju programmas audzēkņi.

  Ieeja no 3 gadu vecuma. Biļetes jāiegādājas visiem apmeklētājiem, neatkarīgi no vecuma.

   

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+