Ģimenes ar bērniem aicina iesaistīties lasīšanas veicināšanas projektā

Lasīšana
Santa.lv
Santa.lv
30. jūnijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Attīstot tematiku par lasīšanas prasmes nodošanu no paaudzes paaudzē, projekts Bibliotēka aicina Latvijas ģimenes, kurās grāmatas ir cieņā, iesaistīties akcijā Iemīlēt grāmatu!

“Daudzi projekta Bibliotēka intervētie personāži ir uzsvēruši, ka lasīšanas prieks un mīlestība pret grāmatām veidojas bērnībā – rādot bērniem priekšzīmi, lasot priekšā un kopā ar viņiem,” saka projekta koordinatore un satura veidotāja Daiga Katrīna Bitēna. “Šķiet, ka lasīšanas tradīcijas katrā ģimenē tiek veidotas mazliet citādāk, un, lai gan runā, ka vienas formulas lasīt mācīšanai neesot, esam pārliecināti, ka ģimenes var apmainīties ar pieredzi, pārņemt labos paradumus un iedvesmoties citas no citas par to, kā ieinteresēt bērnu pievērsties grāmatai. Mēs vēlamies to veicināt, uzsākot šo video sēriju.”

Ģimenes tiek aicinātas iepazīties ar akcijas nolikumu, lejuplādēt pieteikuma formu, atbildēt uz tajā norādītajiem jautājumiem un līdz 12. jūlijam (ieskaitot) aizpildīto formu kopā ar ģimenes fotogrāfiju sūtīt uz uz e-pastu biblioteka@bib.eu.

Par četrām ģimenēm, kas būs iesūtījušas interesantākos pieteikumus, lasīšanas veicināšanas projekta Bibliotēka pārstāvji uzņems video sižetu, kas tiks publicēts projekta sociālajos tīklos.

Sērijā Iemīlēt grāmatu! paredzēts uzņemt astoņus video. Puse dalībnieku jau izraudzīti, savukārt otra puse ģimeņu tiks izvēlētas no iesūtītajiem pieteikumiem. Organizatori informē, ka primāri iesaiste projektā tiek gaidīta no pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu vecākiem, tomēr piedalīties var arī citas ģimenes, kuras uzskata, ka viņu lasīšanas stāsts ir gana spilgts, lai to būtu vērts izstāstīt plašākai sabiedrībai.

Projekts Bibliotēka ir latviešu literatūras mecenāta Baltic International Bank iniciēts sociāls projekts ar mērķi veicināt lasīšanu un rakstniecību Latvijā.  Projekta ietvaros regulāri tiek veidotas iniciatīvas un aicinājumi dažādām sabiedrības grupām, ar mērķi vērst uzmanību uz literatūru kā uz pārmantojamu vērtību un vecināt lasīšanas paradumu veidošanos sabiedrībā. Vairāk informācijas projekta Bibliotēka mājas lapā: www.manabiblioteka.lv un sociālo tīklu profilos Instagram, Facebook un Twitter (@manabiblioteka).

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+