• Šobrīd

  weather img

  Rīga -12°C

  Tavs uzticamais atbalsts

  Apglezno savu pastkastīti! Mūzikas un mākslas festivāls BILDES aicina iesaistīties vasaras akcijā

  Izklaide
  Santa.lv
  Santa.lv
  29. aprīlis, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Inese Grizāne
  Šajā visiem tik sarežģītajā, trauksmes un pārdomu pilnajā laikā Bilžu birojs aicina saglabāt možu garu, padarot košāku savu ikdienu, piedaloties akcijā ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti! un kļūstot par mūzikas un mākslas festivāla BILDES 2020 neklātienes dalībnieku.

  Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk par saziņas avotu izmanto internetu un sociālos tīklus, bet nekas nevar būt personiskāks par pastkastītē saņemtu, ar roku rakstītu vēstuli, ko uz mājām atgādājis pastnieks. Pastkastīti ik dienu uzlūkojam, gaidot savus iecienītos preses izdevumus. Pastkastīte ir mājvieta ziņām, pārsteigumiem, labajām domām, vēlējumiem un sapņiem.

  Pagājušajā gadā, domājot par vēstuļu sūtīšanas burvību un romantiku, festivāla BILDES 2019 dalībnieki  — mūziķi, mākslinieki, fotogrāfi, žurnālisti u.c., kā arī viņu bērni —  apgleznoja vai citādi mākslinieciskoja pastkastītes, piešķirot tām jaunu, neierastu veidolu. Izstādes darbi un pašu mākslinieku emocijas BILŽU rīkotājus tik ļoti iedvesmoja, ka radās vēlme aizsākto tēmu turpināt arī šogad, BILŽU 35. jubilejas gadā, un pastkastīšu radīšanas prieku nodot tālāk visai Latvijai.

  Tāpēc palūkosimies, kādas ir mūsu pastkastītes – vai tās eņģes, krampīšus vēl nav pamatīgi saēdis laika zobs? Varbūt pašā pastkastītē jau kādu laiku iemājojusi rūsa? Vai daudzu gadu lietus un sniegi nav līdz nepazīšanai pārvērtuši vectēva darināto koka pastkastīti? Iespējams, ceļmalas pastkastīte klusi skumst pēc svaigas krāsas kārtas un nelielas pielabošanas… bet tikko veikalā pirktā, jaunā pastkastīte priecātos par nelielu, bet īpašu akcentu.

  Privāto pastkastīšu īpašnieki kopā ar bērniem aicināti radoši personalizēt savas piemājas pastkastītes, padarīt tās krāsainas un īpašas, lai atjaunotā pastkastīte kļūtu par mājas vizītkarti un oriģinālu vides objektu.

  Paliekot mājās un sakopjot savas mājas un dārzus, ņemiet rokās ne tikai grābekļus un lāpstas, bet arī otas un krāsu bundžas un radoši atjaunojiet un mākslinieciskojiet savas pastkastītes.

  Pastkastītes mākslinieciskošanai var izmantot jebkādus materiālus un tehnisko izpildījumu – gleznošanu, kalšanu, kokgrebumu veidošanu, šūšanu, klūgu pīšanu, kolāžu veidošanu, ploterēšanu, datorsalikumu izmantošanu vai pat pavisam jaunu īpašu autortehniku. Lai sagatavotu ilgnoturīgus darbus, jāatceras, ka ikdienā pastkastīte būs pakļauta laikapstākļu ietekmei, tāpēc ieteicams izvēlēties āra darbiem piemērotas un noturīgas krāsas un materiālus.

  Lai piedalītos akcijā, darba autors vai tā pārstāvis ar īpašnieka piekrišanu pastkastīti nofotografē labā kvalitātē (divas fotogrāfijas – viena tuvplānā, otra – reālajā vidē) un līdz 2020. gada 10. septembrim nosūta uzņēmumus uz e-pastu pastkastites@bildes.lv, vēstulē norādot darba autora vārdu, uzvārdu, vecumu, pilnu pastkastītes atrašanās vietas adresi, darba nosaukumu un īsu stāstu par pastkastītes mākslinieciskošanas ideju.

  Mākslas darbu autori aicināti publicēt savas apgleznotās pastkastītes un to tapšanas gaitu sociālajos tīklos Facebook, Instagram, Draugiem.lv, izmantojot tēmturus #Pastkastites un #paliecmājās un pievienojot/ietagojot @FestivalsBildes, lai BILŽU BIROJS varētu sekot līdzi un dalīties ar šiem ierakstiem savos sociālajos tīklos.

  Interesantāko darbu autori saņems pārsteiguma balvas.

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+