Kā tulkot to, ka meita grib precēt mammu?

Seksuālā audzināšana
Santa.lv
12. maijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
«Parasti uzskata, ka dēli vēlas precēt mammas un meitas – tētus, un tas pieder pie bērna attīstības. Manā gadījumā ir pilnīgi pretēji – meita jau vairākas reizes ir teikusi, ka vēlas precēt mani… Vai tas var liecināt par lesbiskām tieksmēm? Vai varbūt viņai pietrūkst manas tuvības? Ko varu darīt, lai šo situāciju mainītu?» vaicā lasītāja Iveta. Atbildi sniedz geštaltterapeite un smilšu spēles terapijas metodes praktizētāja Inga Kimbore-Āboliņa un seksologs Arturs Šulcs.

Eksperti ir vienisprātis: mammai nav ko uztraukties, meitai nav lesbisku tieksmju! Inga Kimbore-Āboliņa uzskata, ka drīzāk tas ir kompliments mammai, ka meitiņai ir tik spēcīgas jūtas pret mammu, draudzība, mīlestība, tuvība. «Lesbiete, seksuālā orientācija – šie termini ir pieaugušo atribūti. Šajā brīdī mammai svarīgi meitu mīlēt, aiziet kopā uz koncertu, leļļu teātri, parotaļāties, un tas viss pāries,» uzsver arī seksologs Šulcs.

Ja mamma vēlas, viņa var meitai paskaidrot: lai viņas paliktu kopā, nav jāprecas, jo meitiņa jebkurā gadījumā būs viņas dzīvē. Var skaidrot, ka pieaugušie laulājas, jo vēlas veidot ģimeni, bet meitiņa jau ir daļa ģimenes.

Reizēm meitas vēlas bučot mammu uz lūpām, ar visu mēli, un tas saistīts ar to, ka viņa redz: arī mamma ar tēti tā bučojas. Un, tā kā mamma viņai ir tik tuva un nozīmīga, arī viņa vēlas to apliecināt.

Tad var teikt, ka mamma ar bērnu tā nebučojas, ka tā dara mamma ar tēti vai sieviete, kura iemīlas vīrietī, bet meita un mamma bučojas citādi, piemēram, uz vaidziņa.

«Reizēm pusaudžu vecumā, kad jaunieši meklē savu identitāti, partneri, kas viņu piesaista, viņi izmēģina seksuālas attiecības ar sava dzimuma partneri, jo tā jūtas drošāk nekā tuvoties otra dzimuma jaunietim. Tas arī ir eksperimentu laiks, kas nebūt neliecina, ka bērns vēlāk būs homoseksuāls,» skaidro geštaltterapeite.  

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs