Jānis un Zane Šipkēvici: Bērns ienes jaunas vēsmas attiecībās

Ģimene
Agnese Meiere
19. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Foto un stils: Lūcija Rošāne
Mūziķis JĀNIS ŠIPKĒVICS un viņa sieva producente ZANE ŠIPKĒVICA nu jau gandrīz gadu sevi sauc par vecākiem dēliņam KRISTAPAM. Intervijā žurnālam MANS MAZAIS abi atzīst, ka šis bijis lielu pārmaiņu, sevis un citam cita iepazīšanas laiks. Ne vienmēr viegls, tomēr brīnišķīgs. Neliels ieskats sarunā.

(..)

Kā pagājuši jūsu trijotnes pirmie astoņi mēneši?

Zane: Lai arī tas nav viegli, esam atklājuši, cik skaisti ir ceļot trijatā. Tas ir simtreiz grūtāk, no daudz kā jāatsakās un daudzkārt vairāk jāplāno, tomēr šķiet – cik skaisti, ka bērns redzējis kādu brīnišķīgu Itālijas ainavu, kuru, visticamāk, nekad neatcerēsies. Jānis gan teiks – redzētais tomēr nosēžas bērna prātā un emocijās. Mani ļoti laimīgu dara tas, ka trijatā esam aizbraukuši ceļojumā un tā mierīgi pasēžam. Kristapiņš spēlējas ar savu iemīļoto žirafi un mielojas ar jogurtu, mēs sarunājamies. Tie ir tādi lieli laimes mirkļi. Laikam tāpēc, ka man ir svarīga sajūta – neesmu visu laiku piesieta pie mājas, varu arī iziet. Skaidrs, ka visur ar bērnu nevar doties, bet daudz kur tomēr var.

Jānis: Piedzimstot bērnam, tu arī miegu izjūti pilnīgi citā krāsā. Tas, izrādās, tev bijis daudz tuvāks un nozīmīgāks draugs, nekā esi to iedomājies. Izmaiņas praktiskajos apstākļos ienes arī jaunas vēsmas attiecībās – tu saproti, ka tev jāmācas atbalstīt un sadarboties ar otru. Iespēju robežās esam mēģinājuši izprast savu situāciju un to, kā otrs jūtas.

Zane uz saviem pleciem iznesusi vislielāko vezumu, un es esmu centies turēt līdzi, cik nu man laiks atļauj.

Esmu tas, kam jāiet pēc mamuta, tāpēc ar prieku izbaudu šo mūsu sadarbību un garīgo mijiedarbību, kas ir līdzās praktiskām norisēm.

Zane man tic, ļoti atbalsta, tikai tāpēc varu savā radošajā darbībā darīt lielas lietas, pat lielākas nekā jebkad iepriekš. Viņa ļoti sirdsgudri māk mūsu ģimenes struktūru turēt tādā iņ un jan savienībā. Trauslais ar spēcīgo un trauksmainais ar mierīgo ir harmonijā un līdzsvarā.

Zane: Gaidīšanas laikā biju iztēlojusies, kā tas būs, un noskaņojusies – vai, vai, vai, nebūs vairs laika sev, nebūs miega! Apkārtējie tevi mazliet sabaida ar to visu. Taču nevienu brīdi neesmu jutusies atdalīta no reālās dzīves. Nevienu brīdi neesmu apskaudusi Jāni, ka viņš var aizbraukt uz Rīgu, bet es ne. Man ir savas grūtības, Jānim savas, un visi darbi mums ir sadalīti un līdzsvarā.

Un tomēr – kādas bijušas jūsu lielākās grūtības?

Jānis: Līdz triju mēnešu vecumam viss bija mierīgi, bet tad sākās nakts miedziņu drāma.

Zane: Es cenšos neskatīties pulkstenī un neskaitīt, cik reižu naktī ceļos. Daudz, pārāk daudz. Reizēm Kristaps it kā pamostas, bet viņu var aizmidzināt. Bet ir reizes, kad ne… Neirologs saka – tas tāpēc, ka bērniņš reizē apgūst ļoti daudz iemaņu: rāpot, staigāt. Reizēm naktī redzu – viņš nometies četrrāpus un miegā it kā rāpo.

Jānis: Godīgi sakot, piemēram, šobrīd man nāk baigais plīsiens

Bet man bijušas arī piecas sešas dienas pēc kārtas, kad esmu bijis ārpus Latvijas un visu nakti kā daudzi pieaugušie izgulējies. Tā bijusi liela dāvana.

Par to, kā noritēja bērniņa gaidīšanas laiks un kā Jānis un Zane šobrīd audzina cits citu lasiet žurnālā MANS MAZAIS

  • Saruna ar jaunajiem vecākiem – mūziķi Jāni Šipkēvicu un viņa sievu producenti Zani Šipkēvicu
  • Lielā tēma: bērns un viedierīces. Intervija ar bērnu psihiatru Ņikitu Bezborodovu un ģimeņu pieredzes par noteikumiem ekrānu lietošanā
  • Drošības padomi grūtniecei ziemā
  • Kā izveidot piena banku? Ekspertu padomi un piena pumpju un uzglabāšanas trauciņu tops
  • Aktuāls temats: kāds ir valsts atbalsts vecākiem bērna slimošanas laikā?
  • Ko iesākt ar niķīgu bērndārznieku?
  • Bīstamie enterovīrusi
  • Kādu atbalstu saņem studējoši jaunie vecāki?
  • Tēva slejā Renārs Zeltiņš atzīstas mīlestībā
  • Patiess stāsts: meitiņu zaudējām, bet dēls deva spēku dzīvot tālāk
Mans Mazais nr06

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs