Burvīgās ķirbjlampas

Helovīns
Ilze Lipska
28. oktobris, 2013
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva
Helovīni nav latviešu svētki, tas tiesa, un izvēle – ieviest tos savā ģimenē vai ne – katram jāizdara pašam, bet vai jūs zinājāt, ka ķirbju lampu grebšanas pirmsākumi nav meklējami Amerikā, bet gan Īrijā? Tiesa, sākumā tika izgrebti rāceņi, jo Eiropā vēl ķirbi nepazina. Izgrebtos rāceņus vai bietes ielika logos, lai aizbaidītu ļaunos garus.

Vēlāk, izceļojot uz Ameriku un atklājot ķirbjus, lampas sāka grebt no tiem. Tā kā manam dēlam dzimšanas diena ir 1. novembrī, Helovīnus nesvinam, bet svētku galdu gan ar ķirbju lampām izdekorējam, kā arī noliekam ķirbi pie durvīm – gan ne ļauno garu atbaidīšanai, bet lai ciemiņi zina, kur nākt.

Izmēģini arī tu pagatavot ķirbju lampu un radīt rudenīgu noskaņu uz galda.

Ķirbju lampas arī skaisti smaržo – kad svecīte iekšā ķirbi silda, telpu piepilda cepta ķirbja aromāts… 

Ķirbju izgrebšanas metodes

  1. Vispirms ķirbim nogriež cepurīti, lai varētu iztīrīt mīkstumu. Tad, kad mīkstums iztīrīts, ar zīmuli vai flomāsteru uzzīmē vēlamo ķirbja izskatu –klasisko seju ar acīm un muti vai arī kādu puķīti, taureni, vienkārši aplīšus.

    Dizainu pirms tam var izveidot uz lapas un tad pārzīmēt uz ķirbja – bērniem šī patiks nodarbe. Un tad ar mazu nazīti pa uzzīmētajām līnijām ķirbis jāizgriež.
  2. Otra metode – negriezt ķirbim cauri, bet veidot zīmējumu tikai mizā. Tāpat kā iepriekšējā variantā jāizņem mīkstums, taču nevis jāgriež ķirbī caurumi, bet ar dārzeņu mizojamo nazi jānogriež miza.

    Vieglāk to paveikt, ja pirms tam uz ķirbja uzzīmē, ko vēlas izgrebt. Tad atliek tikai ķirbī ielikt mazu svecīti un sagaidīt tumsu, lai varētu to aizdedzināt.

 

Ķirbja lampu vislabāk dedzināt 2–3 dienas, kamēr ķirbis nesāk bojāties un to var paspēt izlietot – vai nu samarinēt, vai pagatavot biezeni.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+