Skolēni neprot palīdzēt sev un citiem

1.-4. klašu skolēnus visvairāk satrauc ceļš uz skolu, neprasme sniegt pirmo palīdzību sev un citiem, kā arī personisko mantu drošība, liecina drošības kompānija GRIFS AG veiktā akcija, kuras laikā skolēni un pedagogi iesūtīja jautājumus par neskaidrām situācijām skolā.
Skolas gaitas
Mansmazais LV
23. janvāris, 2013

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock

Ceļš uz skolu un no skolu nedrošs šķiet ikvienam mazajam skolniekam, jo tas sevī ietver gan ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, gan drošību sabiedriskajā transportā, gan arī citus šķēršļus un neparedzētas situācijas. Bieži anketās parādījās arī jautājums, ko darīt, ja uzbrūk suns.

Lielākā daļa sākumskolēnu nezina ne kā palīdzēt citiem, ne arī pie kā vērsties un kā rīkoties, ja pašiem ir radušās veselības problēmas vai trauma. Šis jautājums bija aktuāls ne tikai sporta zālē, kur traumas vairāk iespējamas, bet arī mācību procesā. Bieži anketās tika minētas situācijas, kad skolēnam ir radušās veselības problēmas, bet skolotāja klasē nav, līdz ar to nav neviena, kas varētu palīdzēt.

Trešā aktuālākā situācija sākumskolā ir personisko mantu drošība. Situācijas, kad kāds paņem, aiztiek vai pat nozog personiskās mantas, ir aktuāls gan skolā, gan arī ceļā uz/no skolas. Kā pāri darītājus skolēni minēja gan savus klasesbiedrus, gan vecāko klašu skolēnus, gan arī svešiniekus uz ielas.
 

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs