Zīdainis žagojas? Uztraukumam nav pamata!

Bērna veselība
19. februāris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Alice
Foto: Raphaela Vieira, flickr.com/raphaela-vieira
Alice
Pirmajos dzīves mēnešos zīdaiņi mēdz ļoti bieži žagoties. Vecāki ir pieraduši uzskatīt, ka žagas rodas no aukstuma, tāpēc bērniņu vēl vairāk saģērbj vai sasedz. Ja zīdainim žagas ir vairākas reizes dienā, vecāki mēdz uztraukties, vai ar bērniņu viss ir kārtībā.

Vecākiem par zīdaiņa žagām nevajag uztraukties. Zīdainim žagas nerada sāpes, viņš tās nejūt. Pirmajos dzīves mēnešos daži zīdaiņi žagojas pat 7 reizes dienā, citi pat pēc katras ēdienreizes. Un tas nav nekas slikts. Konsultē bērnu pediatre Indra Šapele.

Ja zīdainis sāk žagoties, vajag pārbaudīt vai viņam ir silti. Vai deguns, rokas un kājas ir siltas? Ja zīdainim ir vēsi, jo īpaši pirmajos dzīves mēnešos, zem lielās segas, būtu vēlams palikt arī kādu nelielu pledu, kas cieši piegulētu mazulim. Šajā vecumā zīdainis vēl nespēj sasildīt lielo segu un gultu.

Vecākiem par zīdaiņa žagām nevajag uztraukties.

Zīdainim žagas nerada sāpes, viņš tās nejūt.

Ļoti bieži par iemeslu kalpo ēšanas laikā sarītais gaiss, kas ne vienmēr iziet ar atraudziņu. Zīdainis pirmajos mēnešos vēl nav iemācījies pareizi satvert krūti, vai arī ēšanas laikā ļoti steidzas, un tiek sarauts gaiss, kas izraisa žagas.

Ja zīdainis ir sācis žagoties, viņam var piedāvāt padzerties, tomēr visbiežāk mazuļi atsakās, it sevišķi, ja žagas ir radušās dēļ ēšanas laikā sarītā gaisa.

Novērst žagas nav iespējams. Bet, nākot mājās no pastaigas var novērst tās žagas, kas rodas ķermeņa temperatūras svārstību rezultātā. Līdz sešu septiņu mēnešu vecumam ieteicams, ienākot siltā telpā (mājās) bērnu atģērbt pakāpeniski, ļaujot pierast pie temperatūras maiņas.

Teksts: Diāna Rozentāle

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+