• Šobrīd

  weather img

  Rīga -3°C Mākoņains, DA vējš, 2.57 m/s

  Tikai 49% vecāku uzskata, ka viņu bērni ir pietiekami informēti par elektrodrošību

  Slimību ABC
  20. aprīlis, 2009
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Elektrodrošības jautājumam uzmanību nepievērš katra desmitā ģimene, tikai 49% vecākuuzskata, ka viņu bērni ir pietiekami informēti par elektrodrošību, un tikai puse bērnu par elektrodrošību interesējās paši – šādu situāciju iezīmē šogad martā Latvijā veiktais pētījums, kurā piedalījās 173 vecāki, kuru bērns mācās 1.-4. klasē.

  Pētījuma rezultāti liecina, ka visbiežāk par elektrodrošību vecāki un bērni aizdomājas tikai tiešā saskarē ar elektroierīcēm. Vecāki atzīst, ka par elektrību viņi ar bērniem runā vispārīgi, stāstot, ka tā ir dzīvībai bīstama, bet neiedziļinoties konkrētu bīstamo situāciju skaidrojumā.

  Jautājot vecākiem, par kādiem tematiem viņi runā ar savu bērnu, 60% vecāku kā otru biežāk apspriesto jautājumu ir minējuši tieši bērna drošību, bet kā pirmo – tematiku, kas saistīta ar ikdienas dzīvi un notikumiem skolā.

  Pētījuma rezultāti liecina, ka pirmie trīs no jautājumiem, kuri pēdējā pusgada laikā visbiežāk pārrunāti ar bērnu, ir ceļu satiksmes noteikumi, sastopot svešu cilvēku, un elektrodrošība.

  84% ģimeņu, kas runā ar bērniem par elektrodrošību, uzskata vidi, kurā atrodas viņu bērni, par elektrodrošu. Savukārt vairāk nekā 30% vecāku, kas nepievērš uzmanību elektrodrošības jautājumiem, nespēja novērtēt, vai vide bērnam ir droša vai ne.

  Tāpat pētījumā secināts, ka bērnu izglītošana par elektrodrošības jautājumiem visbiežāk uzņemas paši vecāki, tomēr gandrīz tik pat liels respondentu skaits paļaujas uz mācību iestādēm.

  Vecāki par informācijas avotiem, kurus viņi vislabprātāk izmantotu, stāstot bērnam par elektrodrošību, visbiežāk norādījuši filmas un TV raidījumus, kā arī informatīvos bukletus.

  Vispiemērotākais brīdis, kad bērniem stāstīt par elektrodrošības jautājumiem ir pirmajā un otrajā klasē, kad bērnu interese par šiem jautājumiem ir vislielākā.

  Informācija no Latvenergo interaktīvi izglītojošās kampaņas par elektrodrošību sākumskolas vecuma bērniem izdales materiāliem.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+