• Šobrīd

  weather img

  Rīga +8°C

  Re, kur TV pults!

  19. janvāris, 2009
  7 komentāri

  Drukāt

  Saglabāt

  Angļu zinātnieki pārliecinājušies, ka tehnoloģiju laikmets ietekmē arī bērnus līdz gada vecumam. Deviņdesmit pieci procenti pētījumā apzināto bērnu pazīst TV vai citu ierīču pultis un zina, kas ar tām jādara. Paņemot pulti rokā, bērni pagriež to pret ekrānu un mēģina spiest pogas, cenšoties ieslēgt tālrādi. Mazajiem pults ir viena no visvairāk kārotajām rotaļlietām. Vecāki to cenšas slēpt, bet mazie tik un tā pamanās paņemt. Pētījums rāda: ja līdzās nolikts mobilais tālrunis un TV pults, 75 procenti bērnu vispirms sniedzas pēc pults.

  7 komentāri

  ajinga
  Arī mūsu mazulītei (11 mēneši)TV pults un mobilais tālrunis šķiet interesanti. Pulti pagriež pret televizoru un meģina spiest podziņas. Arī mobilajā tālrunī spaida podziņas, pamanās kādam piezvanīt, liek pie auss un saka "aļo aļo!"
  ajinga
  ...bet, vai daudz ko aizliedzot, neļaujot uzzināt, mēs savā veidā nebremzējam bērna normālu attīstību? Uzskatu, ka šajos laikos bērni ir attīstītāki, aktīvāki. Visu apkērtēju apgūst ātri....daudz ko saprot...vismaz mums tā notiek.... :)) Es laikam esmu viena no tām mammām, kas uzskata, ka šajā vecumā bērniņam jau jāsāk parādīt apkārtējo pasauli ar savu LABO piemēru, domāju, ka tas, ka mazā paņem TV pulti un mēģina atdarināt vecākus ir tikai pozitīvi, tas nozīmē, ka viņa attīstās... Protams, tas ir tikai VIENS no daudzajiem veidiem, kā viņa mūs atdarina :))
  MiaBella
  Mūsu meitiņa jau kopš 8 mēnešu vecuma ir iecienījusi TV pultu un vēl vairāk- mobīlo.. Ir arī riktīgs niķis, ka ēst viņa var tikai tad, ja telefons ir rokā, un skan mūzika! Tagad gadiņš, pati iemanās ieslēgt mūziku mobilajā... savukārt, TV pulti ilgi vēroja ko mēs daram, bet tagad zin, ka jāspiež vispirms sarkanā podziņa...Es jau baidos domāt, kas būs tālāk... tie bērni tik ātri ielaužas pieaugušo pasaulē... vai tas tik maziem bērniem ir nepiecešams?
  Riča
  ne ne ne.... Ar TV pulti un attīstību mazs sakars....Ja 'bērniņš to lietu paņem tik vien kā priekšmetu, ko izķidāt , jo , lūk, krāsainas podziņas, interesanta forma , var dabūt k-'kādu rezultātu un tl., tad , nenoliedzami, tā ir veselīga un atblastāma interese par lietām, kas apkārt kā tādām utt. Runa ir par to, ka TIK Mazam bērniņam TV vispār NAV jāskatās. Par to, ka viņam, tik maziņam esot, nebūtu jāzina, kas tā tāda TV pults ir. Par to runa!:)) Ka būtu labi, ja viņš TV neskatītos! (un tā nebūt nav utopija....:)) ) Ideāli, ja ekspertos redakcija varētu piedāvāt kādu acu ārstu & neirologu, kur mēs varētu pajautāt par šīn lietām. Tieši - datori un TV. MAZAJIEM bērniņiem. Loģiski, ka ir n-tie iebildumi - tehnoloģiju laikmets utt.utj. BET - mazulim NAV jāskatās TV. Ir miljoniem citu nodarbošanos, kā attīstīties. Līdz ar to - kā uz to pulti paskatās, kā jau minēju. Kā lidzekli, kā tikt pie multenēm vai kā līdzekli, kuru vienk izķidāt un izpētīt. ...
  MiaBella
  Piekrītu Ričai, ka TIK maziem bērniņiem TV nav jāredz! Ja jau mēs runājām, kā datori slikti ietekmē bērnus, jo ievelk paralēlajā pasaulē, tad kā TV vr ietekmēt zīdaiņus, nedomāju, ka pozitīvi... Ir tak tik daudz skaistu grāmatu, kur ir mīļas bildes ar dzīvnieciņiem, pat multenes, kas iet pa TV ir briesmīgas, govis ar 4 acīm, vai tante ar vienu aci.. nedomāju,ka kas tāds būtu jāredz..un reklāmas, ko iemīļojuši bērni tiešām bojā tikai acis, nevis dod kādu labumu! Jā, varētu ar ārstiem par šo lietu padiskutēt!
  Riča
  Par mūsdienu multenēm runājot..... es vispār nesaprotu, kur viņi viņs rauj!!!! Par velti laikam dod, ja jau tādas ņem un rāda!!! Murgainas! Ne turmorāle kāda, ne pamācība ne kā. Viens liels haoss, ņrboņa, lidojoši ķēmi izvlabītām acīm.... brrrrrr....Atceros, vienā Simsona sērijā - nu ideāli teksti!!! - "gribu saldējumu!!! Gribu saldējumu!!!! Es viņu varētu nodaglināt saldējuma dēļ!!! "... Bet vēl šokējošāka bija sērija , kurā Simsons tētis lietoja narkotikas. Jā!!!!!Protams, sērijas beigas bija ar jēgu - nelieto narkotikas un zālīti , jo tad Tu visu pazaudēsi. TAČU - visu pārraides laiku - nu, minūtes 10-15 - Simsons stāsta, cik kruta, rāda, cik skaistus sapņus redz, fantāzijas, cik ideāli un priecīgi jūtas, ka vajagot dzīvē visu izmēģināt(?!!) utl. Bet, ka dzīve iegriežas sliktajās sliedēs un gala secinājums, ka tas tomēr nav `kruta` utt. - ar to multēnīte noslēdzas, jā, bet - minūtēs trijās. Tīri psiholoģiski - bērns tās beigas vai vispār uztver???? Vājprāts kaut kāds!!! Toreiz biju pilnīgā šokā. Bet televīzija atbil..:)) - mums toties reitingi....!!! Tā lūk arī veido mūsu sabiedrību!!!!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+