• Šobrīd

  weather img

  Rīga +1°C

  Tavs uzticamais atbalsts

  Nāk klajā bērnu romāns ĶIPARS PIPARS.

  8. decembris, 2008
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ķipars Pipars ir piedzimis teātrī. Tā autoram Laurim Gundaram tika pasūtīta luga bērniem - ar principiālu noteikumu, ka tās darbība noris šodien, šeit un tagad, turklāt ikvienam potenciālās izrādes skatītājam jāspēj notiekošajā sevi atpazīt. Tapa luga, tapa izrādeTeātrī TT(www.teatristt.lv), un tās turpmākā spēlēšana apliecināja, ka vēlme ir piepildījusies – ne tikai bērni labprāt un ar prieku atpazīst sevi ķiparā Piparā un viņa draugā Klāvā, bet arī viņu vecāki uzzina kaut ko vairāk par saviem bērniem, viņu priekiem un bēdām. Tieši vecāku atklāsmes pēc izrādēm veicināja autoru ķerties ķipariem klāt vēlreiz – tā tapa ķipars Pipars prozā.

   Tomēr grāmata ir ne tikai bērnu romāns: tā uzreiz tika iecerēta arī kā savdabīgs sociāls projekts, kas izteikts žanra nosaukumā –kopā skaļi priekšā lasāma grāmata. Tieši pašamĶipara Piparalasīšanas procesam jākļūst par galveno tā vērtību - tas būs teicams iemesls vecākiem lasīšanas procesā parunāt ar pašu bērniem par vērtībām, kuras mēs ikdienas steigā neapspriežam un pat nepieminam, bet tās, iespējams, ir pašas būtiskākās šai dzīvē. Šādā žanrāĶipars Piparsir viens, pirmais.

  OtraĶipara Piparavirsvērtība rodama tā sižetā – notiekošais noris ap un par grāmatām: tajās apslēptie stāsti izrādās esam daudzkārt interesantāki par datoriem un televizoru.

  Grāmatu ilustrējusi Anita Paegle - viena no izcilākajām, daudzkārt apbalvotajām Latvijas bērnu grāmatu zīmētājām. To laidusi klajā izdevniecībaALI S.

   Reizē arĶipara Piparagrāmatu lasītāji saņems arī skaņas disku, kurāĶipars Piparsdzīvo audioversijā – tās veidošanāTeātris TTsadarbojies arLatvijas Radioteātri. Tomēr šis ieraksts – kā minēts arī tā anotācijā, nav grāmatas lasījums. Tas domāts atskaņošanai ģimenes kopējo auto braucienu laikā – tikai tad, kadĶipara Piparagrāmatu lasīt nav iespējams.

  Par goduĶipara Piparagrāmatas atvēršanai un svinīgajai skaņas diska iegriešanai, tiks rīkotas „Pirmās ķipara Pipara stāstu spēles” – tirdzniecības centrā SPICE 14. decembrī plkst. 12.00.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+