Nāk klajā bērnu romāns ĶIPARS PIPARS.

8. decembris, 2008
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Ķipars Pipars ir piedzimis teātrī. Tā autoram Laurim Gundaram tika pasūtīta luga bērniem - ar principiālu noteikumu, ka tās darbība noris šodien, šeit un tagad, turklāt ikvienam potenciālās izrādes skatītājam jāspēj notiekošajā sevi atpazīt. Tapa luga, tapa izrādeTeātrī TT(www.teatristt.lv), un tās turpmākā spēlēšana apliecināja, ka vēlme ir piepildījusies – ne tikai bērni labprāt un ar prieku atpazīst sevi ķiparā Piparā un viņa draugā Klāvā, bet arī viņu vecāki uzzina kaut ko vairāk par saviem bērniem, viņu priekiem un bēdām. Tieši vecāku atklāsmes pēc izrādēm veicināja autoru ķerties ķipariem klāt vēlreiz – tā tapa ķipars Pipars prozā.

 Tomēr grāmata ir ne tikai bērnu romāns: tā uzreiz tika iecerēta arī kā savdabīgs sociāls projekts, kas izteikts žanra nosaukumā –kopā skaļi priekšā lasāma grāmata. Tieši pašamĶipara Piparalasīšanas procesam jākļūst par galveno tā vērtību - tas būs teicams iemesls vecākiem lasīšanas procesā parunāt ar pašu bērniem par vērtībām, kuras mēs ikdienas steigā neapspriežam un pat nepieminam, bet tās, iespējams, ir pašas būtiskākās šai dzīvē. Šādā žanrāĶipars Piparsir viens, pirmais.

OtraĶipara Piparavirsvērtība rodama tā sižetā – notiekošais noris ap un par grāmatām: tajās apslēptie stāsti izrādās esam daudzkārt interesantāki par datoriem un televizoru.

Grāmatu ilustrējusi Anita Paegle - viena no izcilākajām, daudzkārt apbalvotajām Latvijas bērnu grāmatu zīmētājām. To laidusi klajā izdevniecībaALI S.

 Reizē arĶipara Piparagrāmatu lasītāji saņems arī skaņas disku, kurāĶipars Piparsdzīvo audioversijā – tās veidošanāTeātris TTsadarbojies arLatvijas Radioteātri. Tomēr šis ieraksts – kā minēts arī tā anotācijā, nav grāmatas lasījums. Tas domāts atskaņošanai ģimenes kopējo auto braucienu laikā – tikai tad, kadĶipara Piparagrāmatu lasīt nav iespējams.

Par goduĶipara Piparagrāmatas atvēršanai un svinīgajai skaņas diska iegriešanai, tiks rīkotas „Pirmās ķipara Pipara stāstu spēles” – tirdzniecības centrā SPICE 14. decembrī plkst. 12.00.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+