Latvijas vecākiem trūkst informācijas, kā pasargāt bērnus internetā

Slimību ABC
18. februāris, 2009
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

70% Latvijas vecākiem trūkst zināšanas par iespējām, kā pasargāt un uzlabot sava bērna drošību internetā.

80% jauniešu, kas piedalījās Vispasaules drošāka interneta dienai veltītajā pasākumā, atzinuši, ka vismaz vienu reizi ir saskārušies ar savu personīgo datu ļaunprātīgu izmantošanu internetā.

Visbiežāk šie dati tiek izmantoti populārākajās interneta vietnēs, lai izveidotu viltus profilus, kas nereti satur aizskarošu, pazemojošu vai pat erotiska rakstura informāciju.

20% aptaujāto atzina, ka ir saskārušies ar svešu personu vārdu un uzvārdu izmantošanu, aizskaroša viedokļa, rupjību vai pat draudu izteikšanu.

Latvijas bērniem ir vismazākā vecāku kontrole!

71% vecāku bez bažām atļauj bērniem brīvu rīcību internetā.

70% bērniem, kas dzīvo Spānijā, Francija, Itālijā, Īrijā un Luksemburgā, vecāki liedz izveidot savus profilus publiskajās interneta vietnēs.

Savukārt, 51% čehu, igauņu un zviedru ļauj saviem bērniem brīvi darboties internetā.

No agresijas internetā Polijā ir cietuši apmēram 50% bērnu, savukārt Vācijā - katrs piektais jaunietis vecumā no 12 līdz 17 gadiem.

Lai pasargātu bērnus internetā, vecākiem ieteicams izmantot datora un interneta aizsardzības programmas, tai skaitā vecāku kontroles komponentu - īpaši izstrādātu aizsardzības programmu, kas, vadoties pēc atjaunojamas datubāzes un datorā ielādējamo interneta lapu satura analīzes, efektīvi bloķē piekļuvi resursiem, kas satur bērniem nevēlamu vai pat bīstamu informāciju.


LETA

Foto no publicitātes.


1 komentārs

Riča
rrrrrrrrrrrrrr.................... es par šīm internetu lietām un spēlītēm varētu runāt un runāt.......................... Kā man nepatīk, ka vecāki PAŠI ievirza bērnus pie šīs virtuālās dzīves! Paši ievirza un paši pieradina. :((

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+