Iznākusi grāmata par bērnu slimību riska faktoriem

Slimību ABC
22. septembris, 2009
Komentēt

Drukāt

Saglabāt


Pēc 25 gadu pārtraukuma iznākusi pediatrijai veltīta grāmata latviešu valodā – „Bērnu slimību riska faktori”. To Latvijas Universitātes (LU) profesores Ingrīdas Rumbas-Rozenfeldes redakcijā izdevis LU Akadēmiskais apgāds.

 

Grāmatā apskatītas vairākas aktuālas pediatrijas problēmas, piemēram, pārtikas alerģija un helikobaktērijas infekcijas īpatnības bērniem, bērnu mirstība, kas Latvijā ir viena no augstākām Eiropas valstu vidū, tās cēloņi un novēršanas iespējas. Liela uzmanība veltīta arī sociālās pediatrijas pieejai dažāda veida attīstības traucējumu diagnostikai un terapijas pilnveidošanai, lai būtiski uzlabotu bērnu iespēju pilnvērtīgi integrēties sabiedrībā.

 

„Grāmata iecerēta kā palīgs visiem Latvijas pediatriem un ģimenes ārstiem, kas vēlas uzzināt par jaunākajiem zinātniskajiem atklājumiem un pētījumu rezultātiem, to izmantošanas iespējām praktiskajā darbā. Tā būs noderīga lasāmviela arī medicīnas politikas veidotājiem un īstenotājiem, kā arī tiem nozares profesionāļiem, kas iesaistīti vecāku izglītošanas procesā. Tajā vērtīgu informāciju varēs atrast ikviens, kam rūp mūsu bērnu nākotne,” uzskata grāmatas autore Rumba-Rozenfelde.   

 

Grāmata tapusi kā LU Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedras docētāju ilggadējās klīniskās pieredzes un pētījumu rezultātu apkopojums un ir pediatrijai veltīts oriģināldarbs. Tā veltīta iepriekšējās grāmatas „Bērnu slimības” autora – profesora I. Ebela piemiņai.

 

Grāmatas līdzautori: Ingrīda Rumba – Rozenfelde, Enoks Biķis, Olga Braclavska, Ilva Daugule, Inguna Ebela, Valdis Folkmanis, Jautrīte Karaškēvica, Liene Ņikitina - Zaķe, Silvija Remberga, Ieva Saulīte, Tatjana Sjakste, Ilva Trapiņa un Jānis Ventiņš.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+