• Šobrīd

  weather img

  Rīga +8°C

  Iznākusi grāmata par bērnu slimību riska faktoriem

  Slimību ABC
  22. septembris, 2009
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt


  Pēc 25 gadu pārtraukuma iznākusi pediatrijai veltīta grāmata latviešu valodā – „Bērnu slimību riska faktori”. To Latvijas Universitātes (LU) profesores Ingrīdas Rumbas-Rozenfeldes redakcijā izdevis LU Akadēmiskais apgāds.

   

  Grāmatā apskatītas vairākas aktuālas pediatrijas problēmas, piemēram, pārtikas alerģija un helikobaktērijas infekcijas īpatnības bērniem, bērnu mirstība, kas Latvijā ir viena no augstākām Eiropas valstu vidū, tās cēloņi un novēršanas iespējas. Liela uzmanība veltīta arī sociālās pediatrijas pieejai dažāda veida attīstības traucējumu diagnostikai un terapijas pilnveidošanai, lai būtiski uzlabotu bērnu iespēju pilnvērtīgi integrēties sabiedrībā.

   

  „Grāmata iecerēta kā palīgs visiem Latvijas pediatriem un ģimenes ārstiem, kas vēlas uzzināt par jaunākajiem zinātniskajiem atklājumiem un pētījumu rezultātiem, to izmantošanas iespējām praktiskajā darbā. Tā būs noderīga lasāmviela arī medicīnas politikas veidotājiem un īstenotājiem, kā arī tiem nozares profesionāļiem, kas iesaistīti vecāku izglītošanas procesā. Tajā vērtīgu informāciju varēs atrast ikviens, kam rūp mūsu bērnu nākotne,” uzskata grāmatas autore Rumba-Rozenfelde.   

   

  Grāmata tapusi kā LU Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedras docētāju ilggadējās klīniskās pieredzes un pētījumu rezultātu apkopojums un ir pediatrijai veltīts oriģināldarbs. Tā veltīta iepriekšējās grāmatas „Bērnu slimības” autora – profesora I. Ebela piemiņai.

   

  Grāmatas līdzautori: Ingrīda Rumba – Rozenfelde, Enoks Biķis, Olga Braclavska, Ilva Daugule, Inguna Ebela, Valdis Folkmanis, Jautrīte Karaškēvica, Liene Ņikitina - Zaķe, Silvija Remberga, Ieva Saulīte, Tatjana Sjakste, Ilva Trapiņa un Jānis Ventiņš.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+